ŞEHİDİMİZİ EBEDİYETE DUALARLA UĞURLADIK
06.09.2022

Irak’ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti, memleketi Fatsa ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
Pençe-Kilit Harekat bölgesinde Skorsky tipi bir helikopterin ikmal faaliyeti esnasında teknik nedenlerle sert iniş yapmak zorunda kalması sonucu kaza kırıma uğraması üzerine helikopterde bulunan 8 personelden biri olan Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti şehit oldu. Şehit Ümit Kesti için ilk olarak Yüksekova Havalimanı’nda uğurlama töreni yapıldı, ardından da askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi.

ORDU GİRESUN HAVAALANINDAN BABA OCAĞINA GETİRİLDİ

Ayten ve Yılmaz Kesti çiftinin oğlu olan şehit Ümit Kesti’nin 2 kardeşinden Halil İbrahim Kesti’nin de Kayseri’de uzman çavuş olarak görev yaptığı öğrenilirken, Pınar Kesti ile evli olan şehidin Çağan Gökay adında 2 yaşında çocuğu olduğu bilgisine ulaşıldı.
Şehidin cenazesi, Ordu-Giresun Havalimanı’nda yapılan karşılama töreninin ardından helallik alınmak üzere Fatsa ilçesine bağlı Bolaman Güvercinlik Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Öğle namazını müteakip Fatsa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan tören ve kılınan cenaze namazının ardından Şehit Ümit Kest’nin cenazesi, Fatsa Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

TÖREN 15 TEMMUZ ÖZGÜRLÜK MEYDANINDA YAPILDI

Cenaze törenine şehidin eşi Pınar, oğlu Çağan Gökay (2), annesi Ayten, babası Yılmaz Kesti, uzman çavuş olan kardeşi Halil ibrahim Kesti’nin yanı sıra, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Vali Tuncay Sonel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Parti Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu ile Ergün Taşçı, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz ve askeri erkan katıldı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.