ŞAMPİYONA İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
27.08.2018

Fatsa’da Belediyemiz sponsorluğunda 31 Ağustos – 2 Eylül 2018 tarihleri arasında 2 bin sporcunun katılımıyla yapılacak olan Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası hazırlıkları tamamlandı. Uluslar arası turnuvanın son durumu ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Karate Federasyonu Ordu İl Temsilcisi Ahmet Karacı “Bu organizasyonu Fatsa Belediyemizin ana sponsorluğunda gerçekleştireceğiz. Organizasyona yaklaşık 2 bin sporcunun katılımını hedefliyoruz. Gerekli olan görüşmeleri ilgili kurumlarla yaptık.

Turnuva ile ilgili Ordu Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Fatsa Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı ile görüşüp destekleri konusunda istişarelerimizi yaptık. Biz bu uluslararası turnuvayı Fatsa Belediyemizin ana sponsorluğunda yapacağımız için Fatsa Belediye Başkanımız ile de görüşerek gerekli olan desteği aldık. Karate Şampiyonası 31 Ağustos 2 Eylül tarihleri arasında 75.yıl Spor Kapalı Spor Salonunda Cuma günü başlayıp 3 gün sürecek. Organizasyona İran, Ermenistan, Azerbaycan, Ukrayna, Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Gürcistan ülkelerinden sporcular katılacak. 130 hakem, 30 organizasyon görevlisi ve Türkiye Karate Milli Takım Sporcuları da bu şampiyona organizasyonunda Fatsa ilçemizde olacaklar. Sporcularımızın konaklamaları için de tüm hazırlıklarımızı tamamladık.” dedi.

Turnuvaya tüm halkımızın davetli olduğunu ve girişlerin ücretsiz olduğunu ifade eden Karacı, “İlk maç sabah 10:00’da Kata yarışmaları ile başlayacak daha sonra kumite müsabakaları olacak. Açılış seremonisi de aynı gün akşam 17.30 da yapılacak.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.