ŞAMPİYON EVKAF  MAHALLESİ
30.08.2018

Fatsa Belediyemizin Çınar Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlediği mahalleler arası futbol turnuvasının şampiyonu Evkaf mahallesi oldu. Aşıkoğlu Spor Tesislerinde oynanan final müsabakasını Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe, Ak Parti İlçe Başkanı Cenan Kır ve MHP İlçe Başkanı Murat Kaçak’ da izledi.

DÜĞÜNLÜK MAHALLESİ FIRSAT TEPTİ

Turnuvanın final akşamında ilk olarak Bolaman Kayaca Mahallesi ile Düğünlük mahallesi arasında üçüncülük maçı oynandı. Bu maçta Düğünlük mahallesi ilk yarıyı 3-0 önde kapatmasına rağmen ikinci yarı bu skoru koruyamadı ve sahadan 4-3 mağlup ayrılarak üçüncülük şansını kaybetti. Bu maça özellikle Düğünlük mahallesinden çok sayıda katılım oldu. Özellikle de ev hanımları ve bayanlar takımlarına heyecanla büyük destek vermeleri dikkat çekti.

UĞUR CIRLANMAK UZATMADA KUPAYI GETİREN GOLÜ ATTI

Turnuvanın final maçında Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ile Evkaf 1Mahallesi karşı karşıya geldi. Final maçı başından sonuna kadar adına yakışır şekilde çekişme içerisinde geçti. Bu maçta Evkaf 1 Mahallesi 1-0 öne geçti. İkinci yarının sonlarına doğru Mustafa Kemal Paşa mahallesi beraberliği yakaladı. Karşılaşma bu şekilde penaltılara gidecek diye tahmin edilirken Evkaf 1 mahallesi takımının genç oyuncu Uğur Cırlanmak muhteşem vuruşu ile takımına şampiyonluk kupasını getiren golü attı.

KUPAYI BAŞKAN AKTEPE VERDİ

Turnuvanın kupa töreninde ilk olarak 27 golle gol kralı olan Evkaf 1 takındam Mertcan’a ödülünü Dumlupınar mahallesi Muhtarı Salim Taşbaşı verdi. Turnuvada dördüncü olarak mansiyon ödlü kazanan Düğünlük mahallesine kupasını Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya taktim etti. Turnuvada üçüncü olan Bolaman Kayaca mahallesine ise ödülünü MHP İlçe Başkanı Murat Kaçak verirken ikinci olan Mustafa Kemal Paşa Mahalelsinin kupasını Ak Parti İlçe Başkanı Cenan Kır verdi. Turnuvanın şampiyonu Evkaf 1 Mahallesine ise şampiyonluk kupasını Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe takım kaptanı Ali Çil’e takdim etti.

“MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI DEVAM EDECEK”

Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe şampiyonluyk kupasını takdim etmeden önce yaptığı konuşmada, “Bu organizasyonun yapılması konusunda doğru karar vermişiz, gerçekten çok çekişmeli centilmence bir müsabaka oldu. Ben katılan tüm mahallelerimize, bu işe destek veren muhtarlarımıza özellikle de Muhtarlar Derneği Başkanımız Naci Kızılkaya’ya bu organizasyonda emek veren belediye personelimize, hakemlerimize bu tesisleri bize açan Aşıkoğlu Spor Tesisi sahiplerine çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyon devam edecek, bu yıl 26 mahallemiz bu turnuvaya katıldı, inanıyorum ki seneye 89 mahallemizin tamamı katılacak. Kazanan takımımızı tebrik ediyorum, gol kralı kardeşimizi de tebrik ediyorum.” dedi.

MHP İLÇE BAŞKANINDAN DÜĞÜNLÜK MAHALLESİNE JEST

MHP İlçe Başkanı Murat Kaçak turnuvada üçüncülüğü kaybeden Düğünlük Mahallesine bir jest yaparak, “Duydum ki Düğünlük mahallemiz üçüncü olsaymış aldıkları para ödülünü camileri için kullanacaklarmış. Hiç üzülmesinler, üçüncü olamadılar ama ben üçüncülük ödülü kadar olan parayı kendilerine vereceğimz, buraya kadar olan mücadelelerinden dolayı tebrik ederim.”diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.