ŞAMPİYON ASLANCAMİ DERNEĞİ
17.12.2012

İstanbul Fatsalılar Derneği tarafından Fatsalı Eski Milli futbolcu Erdoğan Arıca anısına düzenlenen dernekler arası halı saha futbol turnuvasının şampiyonu final maçında Kumrulular Derneği’ni penaltılarla 4-2 mağlup eden Aslancami Derneği oldu.

İstanbul Kağıthane Hasbahçe Stadında gerçekleşen final gününe İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç AK Parti İl Başkan Yardımcısı Temel Başalan, Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Sabri Çelebi, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, Fatsa Belediyespor Kulübü Başkanı Muammer Coşkun, Esenyurt Belediye Başkan Danışmanı Ordu Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Rıza Altaylı, Fatsalı sanatçılar Levent İnanır, Metin Yıldız ve çok sayıda Ordu ve yöresinde önemli isimler katıldı.

Final günü Fatsalı sanatçılar Cem Çelebi ve Mehmet Gümüş’ün konserleriyle başladı. Havaların aşırı soğuk olması final gününe ilginin az olmasına neden oldu.

“FAALİYETLERİMİZİ ARTIRMA ARZUSUNDAYIZ”

Final gününün açılış konuşmasını Fatsalılar Derneği Başkanı Hikmet Melek yaptı. Melek yaptığı konuşmada, “Aramızdan ayrılan değerler gibi şahsına münhasır devlet adamı siyasetçi ve sanatçı ve sporcu yetiştirmek için bu kapsamda bizler Fatsalılar Derneği olarak yüksek öğrenim gören öğrencilerimize derneğimizin imkanları dahilinde burs vermekteyiz. Verdiğimiz bursları genişletmek gençliğe yönelik sportif faaliyetlerimizi artırmak arzusu içerisindeyiz. Sizlerin çok kıymetli maddi ve manevi desteğinize hem katılımcı derneklerimizin hem Fatsalılar Derneğimizin ihtiyacı vardır. Bu desteğinizin artarak devam edeceğine inancımız tamdır. Bu düşüncelerle aramızdan ayrılışının birinci yılında spor camiasının ve Türk Ulusunun yüreğinde ölümsüzleşen spor adamımız Erdoğan Arıca’yı bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“DERNEĞİN VEFALI DAVRANIŞINI SAYGIYLA KARŞILIYORUM”

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ise konuşmasına Fatsalılar Derneği’nin geçmişten bu yana başarılara imza atmış bir dernek olduğunu ifade ederek, “Bu burada eski Başkanlardan renkli ve siyasi kişiliği ile tanıdığımız Murat Hazinedar’ı görmekten de mutlu oldum. Aslolan Fatsalı olmak, aslolan Ordulu olmak. Derneğimizin vefalı davranışını ben de saygıyla anıyorum. Büyük usta büyük spor adamı için düzenlenen bu turnuva hakikaten çok anlamlıdır. Bundan sonra daha fazla birlikte olacağız ve olmak durumundayız” dedi.

“MONT OLAYINI HÂLA GÜNDEMDE TUTANLAR VAR”

Konuşmasında 2 yıl önce düzenlenen Fatsalılar gecesinde açık artırmada 52 bin TL’ye aldığı Kadir İnanır montuyla ilgili de söz eden Bakan Şahin, “Bu olayı halen gündemde tutanlar var. Birileri bana takılmak için malzeme bulamayınca o montu gündeme getirmiyorlar. Ben ama onlara üşüttünüz mü diye cevap vermedim henüz. Çünkü akıllarına mont gelmesi için bir şeyin olması lazım. Amaç Fatsa’yı sevmekse yerden göğe kadar saygı duyuyoruz ama amaç başkaysa bizim onlara verecek cevabımız da var, vermemek üzere de cevabımız var. Bizim gündemimiz bugün futbol” diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra derneğin faaliyetlerine katkıda bulunan siyasilere ve iş adamlarına çeşitli hediyeler takdim edildi. Daha sonra ise final maçına geçildi. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in başlama vuruşu ile başlayan final maçında Aslancamililer Derneği ile Kumrulular Derneği karşı karşıya geldi. Normal süresi 0-0 biten karşılaşmanın sonucunu penaltı atışları belirledi. Penaltı atışlarında rakibine 4-2 üstünlük sağlayan Aslancamililer Derneği Fatsalılar Derneği Erdoğan Arıca Futbol turnuvasının şampiyonu oldu.

Turnuvanın sonucunun belli olması ile, En Centilmen takım Yeşil Fatsalılar takımı, üçüncü olan Küçükçekmece Ordulular takımı, ikinci olan Kumrulular Derneği ve Şampiyon olan Aslancamililer Derneği kupalarını törenle aldılar.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.