SALİHLİ ALAALTI SAKİNLERİ HİZMETTE ÇİFTE SEVİNÇ YAŞIYOR
16.03.2021

ALAALTI SAKİNLERİNİN YILLARDIR YAŞADIĞI ÇİLE GERİDE KALDI

Yıllarca,  evlerine  ırmaktan ağaç köprü üzerinden geçerek ulaşan Salihli Mahallesi Alaaltı mevkii sakinleri, mahallelerine yapılan beton yol ve 5 gözlü menfez yolun tamamlanması ile çifte sevinç yaşıyor.

Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, ilçenin en büyük mahallelerinden biri olan Salihli mahallesini çevre mahallelere bağlayan Alaaltı mevkiine hem beton yol yapılması, hem de yıllarca ırmaktan bir ağaç köprü ile evlere geçişe alternatif olan 5 gözlü menfezin tamamlanması ile vatandaşlar çifte mutluluğu bir arada yaşıyor

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Salihli mahallesine giderek belediye olarak bölgeye yapılan çalışmaları yerinde inceledi.  Salihli mahallesi mahallerine yapılan beton yol sevincini kurban keserek yaşadı. Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar kırsal mahallerde konforlu ve ömürlük yollar yapmaya hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

“ŞÜKÜRLER OLSUN, YILLARDIR ÇEKTİĞİMİZ ÇİLE SON BULDU”

Salihli Mahalle Muhtarı Mehmet İyi, beton yol ve menfez ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugünümüze şükürler olsun, Salihli mahallemizin Alaaltı sokağımızda yıllarca çektiğimiz yol sıkıntısı artık geride kaldı. Fatsa Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Etem Kibar’a çok teşekkür ederiz. Hayal bile edemeyeceğimiz bir çalışma gerçekleşti. Vatandaşlar bu yolun girişinde belki de bir asırlık ağaç köprüden geçerek evlerine ulaşıyordu. Bu ağaç köprünün yerine şimdi menfezimiz yapıldı.  Bu yol Salihli mahallemizin tam orta merkezinden geçmekte ve mahallemizin tamamına hitap etmektedir. Diğer komşu mahallelerimizde bağlantı yolu konumundadır. Kısacası bu yolumuz, Salihli mahallemizin her tarafında hizmet ediyor.  Asfalt konforunda beton yola kavuştuk.” dedi.

“HARİKA BİR ÇALIŞMA OLDU”

Salihli mahallesi sakinlerinden Hakan Akbek ise, “ Çok uzun yıllardır büyük sıkıntılar yaşadık. Beton yol sayesinde çok güzel bir yolumuz oldu. Bundan sonra inşallah sefasını sürmek istiyoruz. Ben Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten ömürlük bir yol oldu. Sayın muhtarımızın da bu yolun beton yapılmasında çok büyük bir emeği var. Büyüklerimizden öğrendiğimize göre bu yolun girişinden belki de 100 yıl boyunca bir ağaç köprüden geçiş yapılıyordu. Pazardan bir kilo sebze alıp evimize geçemediğimiz günlerden bugünlere geldik çok şükür bundan daha mutlu daha güzel bir şey olamaz. Allah devletimize zeval vermesin. Harika bir çalışma oldu.” diye konuştu.

Yaklaşık 900 haneli Salihli mahallesinde önümüzdeki günlerde Esiyanı ve Kayıkçıoğlu mevkilerinde de beton yol alışması devam edecek

 

 

 

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.