RESİMLERE HAYRAN KALDI
26.02.2010
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Konservatuarda ilk defa bu yıl açılan resim kursunu ziyarette bulundu.

Başkan Anlayan, Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe ile beraber kursu gezdi. Kurs hocası Üzeyir Koyundan çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Anlayan, daha sonra kursiyerlerin yapmış olduğu yağlı boya çalışmalarını inceledi. Çalışmaları gezerken, kursta özellikle Belediye de çalışan Bayan personelleri de burada gören Başkan Anlayan, tüm kursiyerleri tek tek tebrik ediyorum. Belediye personellerimizin de böyle kurslara katılımları ayrıca beni memnun etti. Diğer kursiyerlerde çok başarılı çalışmalar yapmışlar. Tamamlanan resimler görülmeye değer hepsinin ellerine sağlık tek tek hepsini kutluyorum dediler.

Resim kursu hocası Üzeyir Koyunda yaptığı açıklamada, 15 kişi kursiyerimiz var hepside çok istekli ve hevesli, Belediye Konservatuarımızda ilk defa bu kurs açılıyor. Ben Başkanımız Hüseyin Anlayan beye ayrıca teşekkür ediyorum. Talepler her geçen gün artıyor, fakat alanımız çok büyük değil şimdilik 15 Öğrencimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ama seneye talep artarsa yine bu kursumuz Konservatuarımızda devam edecek dediler.

Başkan Anlayan, resimleri ve kursu gezdikten sonra, açıkçası bu kadar kısa sürede böyle eserlerin ortaya çıkacağını tahmin etmemiştim. Hocam yaza kesinlikle bunları sergileyelim dediler. Ayrıca karakalem kursuda açabiliriz diyen Başkan Anlayan, nasip olursa seneye karakalem kursunu da açalım dedi. Belediye konservatuarında, değişik kurslarında olduğunu belirten Başkan Anlayan, çok değerli hocalarımız bulunmakta. Mayıs, Haziran aylarında yine konserlerimiz ve değişik etkinliklerimizle Konservatuarımız Bölgemizde ses getirmeye devam edecektir dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.