RENGA RENK AĞAÇLARLA DONATILIYOR
18.09.2013

Bir yandan Kent Parkı Harikalar Diyarı gibi büyük projeleri hayata geçirmeye çalışan Fatsa Belediyesi diğer yandan ilçemizin muhtelif yerlerine yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışması yapmaya devam ediyor.
Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Samsun-Ordu karayolunun Dolunay mevkii Diyaliz önündeki 500 metrelik alana yeşillendirme çalışmasının yanı sıra 4 mevsim açabilen güllü ağaçlar dikiliyor.
Söz konusu alanda bahar mevsiminde açacak çiçekli ağaç türleri olan Erguvan ağacı, Gül Hatmi ağacı ve Mazı fidanları, aşılı peyzaj güllerinin dikimi hızla devam ediyor. Özellikle

Boğazda görülen gülüyle meşhur Erguvan ağacının çok büyümeyen, elektrik tellerine uzamayan, makasla budanabilen bir özelliğe sahip olduğu öğrenildi. Aşılı peyzaj güllerinin de köklerinin derine gittiği kış mevsiminde bile bakımı yapıldığı zaman açabilme özelliğe sahip olduğu bildirildi. Yeşillendirilen alana ayrıca içinden yeşil ot çıkabilecek yaya geçidi de yapılıyor. Yeşillendirilen ve ağaçlandırılan alana sıcak havalarda kurumaması için manuel sulama fıskiyesi yapıldı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.