REGAİP RAHMET, MAĞFİRET VE BEREKETİN HABERCİSİ
17.02.2021

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Rahmet, mağfiret ve bereketin müjdecisi üç ayları muştulayan Regaip kandilini kutladı.

Regaip Kandili’nin tüm İslam alemi için birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşliğe vesile olmasını dileyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ” Rahmet, mağfiret ve bereket olarak nitelendirdiğimiz mübarek üç aylara girmiş bulunmaktayız. Allah’ın rahmetinin üzerimize olduğu mübarek üç ayların manevi ikliminin ilk esintisi olan Regaip Kandil’ini idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Bir şeyi istemek ve bunun için çaba harcamak anlamına gelen Regaip kandili de, bu mübarek gecelerin ilkidir. Tövbe ayı olan mübarek üç ayların ilki Recep ayı, bizleri Ramazana hazırlayan bir mevsimin da ilk adımıdır. Bizde böylesi müstesna gecelere ulaşmanın şükrü ile ibadetlerimizi yaparken varsa kırgınlıklara mutlaka son vermeliyiz. Aile, akraba ve komşuluk ilişkilerimizde dargınlıkları kaldırmalıyız.” dedi.

“BU GÜN VE GECELERİ FIRSAT BİLMELİYİZ”

İslam alemi için büyük önem arz eden Regaip Kandili’nin Ramazan ayının ilk habercisi olduğunu söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Böylesi günler kalplerimizi sevgiyle dolduran, birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini bizlere hatırlatan günlerdir.  Kardeşlik ve yardımlaşma gibi duygularımızı artıran biz kullarını Allah’a yakınlaştıran günlerdir. Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılmasını diliyorum. Fatsalı hemşerilerimiz başta olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam aleminin üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyor,  bu gecelerin hürmetine vatan toprağını korurken şehitlik mertebesine ulaşan kahraman askerlerimize ve polisimize, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.