REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
27.02.2020

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı; Başkan Kibar mesajında şu cümlelere yer verdi;

"Her yıl manevi bir yenilenme mevsimi ve rahmet iklimi olarak bilinen mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 27 Şubat 2020 Perşembe gününü, Cuma gününe bağlayan gece, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının müjdecisi olarak gelen Regaip Kandili gecesidir.

Manevi coşkunun daha yoğun yaşandığı rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimi olanüç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını arttıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir.

Feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yapılan duaların, dileklerin kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek ayları fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzatabileceğimiz herkese açmalı, insani meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, bir ibadet şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde daha hoşgörülü ve saygı çerçevesinde yapılan davranışlarımızın; Millet olarak medeniyetimizde var olan huzur ve kardeşliğimizi daha da artıracağına inanıyorum.

Üç ayların manevi ikliminden feyz alarak, dualarımızın kabul olması ve Ramazan’a gönül huzuruyla kavuşmak dileğiyle, tüm İslam Alemi’nin Regaip Kandili mübarek olsun" dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.