RAMAZAN YARDIMI SÜRÜYOR!
01.09.2009


Fatsa Belediyesi bu yıl Ramazan ayı içersinde 1500 kişiye gıda yardımında bulunacak. Yapılacak yardımlar Fatsa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Yapılan Gıda yardımı hakkında açıklamalarda bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Fatsa Belediyesi olarak bu yılda mağdur vatandaşlarımıza gıda yardımında bulunuyoruz. Paketlerimizle vatandaşlarımız özellikle 4 kişilik bir aile çok rahatlıkla 1 aylık Ramazanlarını geçirebilirler. Çünkü yardımlarımız küçük paket ve poşetlerden oluşmuyor bunu özellikle belirtmek istiyorum dedi.

Ayrıca Başkanlığımız döneminde kurulan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüyle Belediye sadece gıda yardımı değil birçok alanda da vatandaşlarımıza yardımcı oluyor dedi. Ramazan yardımları akşamları Belediye ekiplerince bizzat vatandaşlarımızın Evlerine bırakılıyor. Böylece büyük bir izdiham da önlenmiş oluyor. Yardım yapılan aileler kesinlikle deşifre edilmeyecek diyen Başkan Anlayan onun için özellikle akşamları ve basına göstermeden yardımlarımızı yapıyoruz dedi.

Bu uygulamadan da vatandaşlar oldukça memnun olduklarını dile getirdiler. Başkan Anlayan, Ramazan yardımlarımızı bu yıl 1 hafta gecikmeli başlattık, malum bu yıl Ramazan ayı fındık mevsimine denk geldi. Birçok vatandaşımız köylerinde fındık topladıkları için, yardımların azda olsa gecikmeli yapılmasını istediler. Önümüzde 20 günlük bir zaman bulunmakta, Bizzat ekiplerimiz 20 gün içersinde tek tek tüm ailelerimize bu yardımları ulaştıracaklar.

Ramazan yardımlarının yanı sıra yine bu yılda Oruç ve Umut Derneği ile beraber Ramazan çadırının da tekrar kurulduğunu belirten Başkan Anlayan, Hayırsever işadamlarımıza ve Hayır Derneklerimize bir kaz daha teşekkür ediyorum. Ramazan ayı boyunca iftar çadırında sıcak yemeğimiz kaynıyor. Bundan sonrada bu tür çalışmalarımız devam edecektir. Ben bir kez daha Ramazan ayının tüm hemşerilerimize hayırlar getirmesini diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.