RAMAZAN SARAYI’MIZA DAVETLİSİNİZ
01.05.2019

Fatsa Belediyemiz 2019 yılı Ramazan etkinlikleri kapsamında Kültür Sarayı’nda yapılacak olan etkinliklerle, Fatsalılara unutulmaz bir ramazan ayı yaşatmak için çalışmalara başladı.
Her akşam Kültür Sarayı büyük salonda halka açık iftar yemeği verecek olan Belediyemiz düzenleyeceği etkinliklerle de Ramazan ayı boyunca Fatsalılara kültürel bir ziyafet sunacak. Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar, 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında, ibadetle birlikte Müslümanlar arasındaki dayanışma ve yardımlaşmanın da en yüksek seviyeye çıktığının altını çizerek, yeni nesillere geçmiş ramazanların tadını yaşatacak bir ramazan programı da hazırladıklarının bilgisini verdi.

“RAMAZAN AYI RUHUNDA ÇOK KEYİFLİ AKŞAMLAR OLACAK”
Ramazan etkinlikleri ile ilgili açıklama yapan Başkanımız Kibar; ‘’Kültür Sarayının önüne kurulacak olan geleneksel Ramazan evleri 1 ay boyunca tüm halkımızın ziyaretine açık olacak. Her gün İftarla birlikte bu toprakların kültüründe yeşerip büyüyen geleneksel sanatlarımızdan örneklerin yer aldığı; meddah, ortaoyunu, Hacivat Karagöz, Aşuk ile Maşuk, kum sanatı gösterileri Fatsalıların beğenisine sunulacak. Ayrıca İlahiler, söyleşiler, çocuk ve yetişkin tiyatroları, konserler ile birlikte Uluslararası alanda isim yapmış Hafızların Kuran-ı Kerim okumalarıyla Fatsalılara eski günlerdeki ramazanların tadını yaşatmayı hedefliyoruz. Tüm halkımızı kuracak olduğumuz bu Ramazan Sarayı’na davet ediyoruz.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.