Protokolden Basına Farklı Tarife
08.06.2010Çevre Haftası Etkinlikleri kapsamında 4 Haziran Cuma akşamı Fatsa Protokolü ve Basın mensupları arasında oynanan halı saha futbol karlılaşması renkli görüntülere sahne oldu. Fatsa Protokolü baştan sona kadar önde götürdüğü karşılaşmayı 11-4 gibi çok farklı bir skorla galip bitirerek Basın mensuplarını bozguna uğrattı.

Fatsa Protokolü takımı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Garnizon Komutanı Personel Albay Volkan Öznacar, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Turgay Savaş, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akar, FATSO Başkanı Tayfun Karataş ve Belediye Meclis Üyesi Necati Efe’den oluşurken, Fatsa Basını ise Beytullah Şeker, Kemal Koç, Şinasi Oruç, Muhsin Yılmaz, Ahmet Altay, Murat Şişman ve Mesut Ergün ilk yedisi ile sahadaki yerini aldı.

Karşılaşma öncesinde Fatsa Basını adına Ahmet Altay, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a çiçek takdim etti. Çevre bilincini geliştirmek adına Fatsa Belediyesi olarak bir çok etkinlik düzenlediklerini belirten Başkan Anlayan; “Tüm insanlığın geleceğini yakından ilgilendiren ve her geçen gün büyüyen çevre sorunu, çağımızın en önemli gündem maddesi olmuştur. Öyle ki, bugün dünyada ülkelerin gelişmişlik düzeyi, çevreye ve çevrenin korunmasına verdikleri önemle ölçülmeye başlanmıştır. Hızla artan dünya nüfusu, plansız sanayileşme, köyden kente göç gibi gelişmeler çevre tahribatını her geçen gün daha da arttırmaktadır. Çevre kirliliğine bağlı olarak günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyen olaylar bütün ülkeleri tek bir paydada birleştiren ortak bir sorun haline gelmiştir” diye konuştu. Dünyanın pek çok ülkesi gibi Türkiye de, son yıllarda hızla artan çevre sorunları ile karşı karşıya bulunduğunu vurgulayan Anlayan, “Çevre sorunları konusunda kısa ve uzun hedefli politikaların oluşturulması ve tüm ülkelerin işbirliği içinde hareket etmeleri gerekmektedir ve bunun için zaman gittikçe kısalmaktadır. Birçok kültür ve medeniyete beşiklik eden ülkemiz hem kültürel, hem de doğal zenginlikler açısından dünyanın en özel bir konuma sahip köşelerinin başında gelmektedir. Bu zenginliğin ve çeşitliliğin korunması ve geliştirilmesi içinde bulunduğumuz bilgi çağında toplumun her katmanına ayrı ayrı sorumluluklar yüklemektedir” şeklinde konuştu.

Karşılaşma öncesinde favori gösterilen genç basın mensupları, maçın başlaması ile birlikte karşılarındaki rakibin oynamış olduğu futbol karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Sağlı sollu ataklarla basın mensuplarını sürklase eden Fatsa Protokolü üst üste bulduğu gollerle ilk yarıyı 9-1 önde bitiren taraf oldu.İkinci yarıda oyuncu değişikliklerine giden basın mensupları oyunda dengeyi kurar gibi görünse de Fatsa Protokolü, oyunun kontrolünü elinde tutarak karşılaşmayı 11-4 kazanmayı bildi.

Karşılaşma sonrasında birincilik kupasını Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın elinden alan Fatsa Protokolü, basın mensuplarının beklediklerinden zayıf çıktığını ve çok rahat bir oyun sonunda çok farklı bir galibiyete imza attıklarını belirttiler. Fatsa protokolü karşısında tel tel dökülen genç basın mensupları ise ikincilik kupasını alırken hiç ummadıkları bir şekilde karşılaşmayı kaybettiklerini, ancak bu maçın rövanşının mutlaka olacağını da vurguladılar.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.