PROF.DR.NUMAN KURTULMUŞ;“BAŞKAN FATSA’DA GÜZEL İŞLER YAPIYOR. FATSA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”
04.06.2013

Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız hemşerimiz Numan Kurtulmuş Fatsa İlçesine geldi. Yoğun bir kalabalığın karşıladığı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a ev sahipliği yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’u Belediyeye davet ederek yaptığı ve yapacağı çalışmaları tek tek projeleri ile brifing olarak Kurtulmuş’a sundu. Başkan Anlayan’ın yaptığı sunumu dikkatle dinleyen Prof. Dr Numan Kurtulmuş; “ Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan çok güzel hizmetlere imza attı ve atmaya da devam ediyor. Anlayan’ın çalışmalarını bizlerde yakından takip ediyoruz. Genel Başkan Yardımcısı olarak bizlerde üzerimize Fatsa’ya hizmet için ne düşerse seve seve yapmaya hazırız” dedi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın makamında belediyenin projeleri ile ilgili bilgiler alan Kurtulmuş’a ziyaretten dolayı teşekkür eden Anlayan: “Genel Başkan Yardımcımız, hemşerimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş’un Fatsa’da ağırlamaktan onur duyuyoruz. Fatsa’yı şereflendirdiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Numan Bey yıllardır Türkiye’ye katkı sağlamak adına yıllardır siyaset yapan çok değerli bir hemşerimiz. Biz kendisini her zaman takdir ettiğimizi söylüyorduk ama bugün AK Parti’de beraber siyaset yapmaktan da çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. İnşallah bundan sonra da başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti kadrolarında Türkiye ve Dünyaya katkı sağlamak açısından yine birlikte oluruz. Kendisinin hem Genel Başkan Yardımcımız hem de hemşerimiz olmasından dolayı bütün projelerimize ve çalışmalarımıza katkı sağlayacağından, desteklerini esirgemeyeceğinden şüphemiz yoktur” dedi.
Anlayan’ın ardından bir açıklama yapan Numan Kurtulmuş: “2 günlük bir program için Ordu’dayız. Başkanımız Fatsa’da gerçekten güzel işler yapıyor. Son yıllarda gerçekten Fatsa’nın çehresi değişiyor. Ordu’nun büyükşehir olmasının Ordu’nun ve ilçelerinin daha fazla gelişmesine büyük katkıları olacağına inanıyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızı da merkezi hükümetle birlikte sürdürmeye hepiniz kararlısınız, hepimiz kararlıyız. Türkiye son 10 yılda gerçekten hem ekonomik hem de politik anlamda büyük mesafe kat etti. Ancak tamam bütün işlerimiz bitti, Türkiye belli bir yere geldi, bundan sonrası rahattır demek doğru değildir. Türkiye’nin çok daha ileriye gitmesini temin etmek mecburiyetindeyiz. Türkiye’nin her alanda gönül birliği içerisinde aramızdaki farklılıkları açıkça ifade ederek ama bu farklılıklardan bir ötekileştirme çıkarmaksızın demokrasimizin bir zenginliği olarak görüp daha ileriye doğru gitmek mecburiyetindeyiz. AK Parti milletin büyük çoğunluğunun destek verdiği, en zor zamanlarda omuz verdiği bir siyasi partidir. Biz bu yapımızı kaybetmediğimiz, halkın içerisinde, halkla birlikte, halkın beklentilerini siyasete taşıma özelliğimizi kaybetmediğimiz sürece bu millet de milletin çocuklarını, Ak Parti’yi desteklemeden vazgeçmeyecektir. Hem belediyelerimizle hem de diğer sorumlu arkadaşlarımızla halkın içerisinde canla başla çalışıyoruz ve devam edeceğiz. Önümüzde yapılacak çok işimiz var. Önce bu çözüm sürecini başarılı bir şekilde sona erdirecek ve bu süreçle birlikte yıllardır kaybettiğimiz binlerce insanımızı ve milyarlarca dolarlık kaybımızı kısa süre içerisinde telafi edecektir” diye konuştu.

Daha sonra sergi açılışı için Kültür Sarayı’na hareket eden Kurtulmuş ve beraberindekiler, burada gerçekleştirdikleri açılış ve bir dizi incelemenin ardından Ordu’ya gittiler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.