PERSONELLERE “İLKYARDIM” KONULU İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
22.04.2016

Fatsa Belediyemiz ve Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak belediyemiz birimlerinde çalışmakta olan personellere ve yine belediyemize bağlı temizlik şirketinde çalışan personellere “İlkyardım” konulu İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi veriliyor.
19 Nisan Çarşamba günü başlayan “İlkyardım” konulu İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi periyodik olarak 1 ay süreli olup 96 saat sürecek. “İlkyardım” konulu İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi eğiticiler Edip Yeniyıldız, Asuman Baş tarafından veriliyor.
6331 sayılı kanun gereği, tehlike sınırı ne olursa olsun, çalışan sayısı kaç olursa olsun, ilk yardımcı bulundurmanın 1.1.2013 tarihi itibari ile zorunlu hale geldiğini belirten A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Belediyemiz Çevre Mühendisi Derya Ateşli, “İlk yardım eğitimi acil durumlarda temel uygulamalar, koruma, bildirme, kurtarma amaçlıdır. “İlkyardım” konulu İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi 1 ay sürecektir. Bu eğitim acil durum, yangın, iş mevzuat ve bazı konularda verilmeye devam edecektir. Kursumuz tamamlandıktan sonra kursiyerlere Temel İlk yardım Eğitimi sertifikası verilecektir.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.