PAZARYERİ ASFALTLANIYOR
14.10.2011


Fatsa Belediyesi Asfalt yol çalışmalarına hız verdi. Havaların güneşli ve açık olması Asfalt çalışmalarını hızlandırdı. Asfalt ekibi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Pazaryeri bölgesinde çalışmalarını başlattı. Daha öncede Evkaf Mahallesinde asfaltlama yapılmıştı.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Pazaryeri mevkiindeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan burada Asfalt çalışmalarını değerlendirdi. Anlayan, Asfalt ekibimiz Evkaf Mahallesinden çıktı buranın %98´lik kısmı tamamlandı. Yine bir iki yapılacak yolumuz kaldı onu da kısa sürede halledeceğiz dedi.

Anlayan şuanda Şehir Merkezine yakın olan Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Pazaryeri bölgesindeyiz, hedefimiz Pazar kurulan alanın tamamını kısa sürede bitirmek ve pazarcı esnafını yazın tozdan kışın çamurdan kurtarmak bunu da kısa sürede tamamlayacağız dedi.

Anlayan; geçtiğimiz dönem Pazar yeri kurulan alanda ciddi parke taşı döşeme çalışması yaptık ama tamamını yapmamıştık geri kalan alanı da asfaltlayacağız demiştik ve şimdi bu sözümüzü tutuyoruz dedi. Asfaltlama ekibi Köylü kadınların Pazar kurduğu yerin asfaltlamasını tamamladılar. Burası çok şikayet alınan bir bölge idi, şimdi çok güzel oldu, buraya sahip çıksınlar hor kullanmasınlar çünkü bizim Pazar yerimiz Fatsa ve bölgenin en büyük pazarının kurulduğu alandır dedi.

Havalar müsaade ettiği sürece asfalt çalışmamız aralıksız olarak sürecek. Asfalt şantiyemizi geçen yıl kurmuştuk ve İlçe olarak Karadeniz’de asfalt şantiyesine sahip tek İlçe biziz. Hedefimiz 2014 yılına kadar söz verdiğimiz Fatsa’nın tamamındaki Asfalt yol çalışmalarını tamamlamak.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Pazaryeri ve garajlar bölgesinden sonra Kurtuluş Mahallesi eski cezaevi mevkiinde ara yolları asfaltlayacağız. Bunun yanı sıra yine Sakarya ve Şerefiye Mahallerimizde de acil olan bazı yollarda asfaltlama yapacağız dedi.

Anlayan geçen yıl 1.5 Trilyonluk asfalt yol yaptık, hedefimiz 100 bin m²´lik bir yol yapmak, buda 2.5 Trilyonu buluyor, geri kalan 1 Trilyonluk asfalt yolu da bu yıl içersinde tamamlayacağız dedi.

Hedefimiz söz verdiğimiz gibi vatandaşlarımızı Kışın çamurdan Yazın da Tozdan kurtaracağız açıklamasını yaptı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.