PARK ÇALIŞMLARINA BAŞLANILDI
10.10.2008
Geçtiğimiz günlerde yıkılan eski Hamam`ın olduğu yerde park çalışmalarına başlanıldı.

Fatsa Belediyesi tarafından alt yapı çalışmalarına başlanılan parkın ismi Ata Topaloğlu parkı olacak. Daha önce buradaki Hamamı o dönemin Belediye Başkanı olan Ata Topaloğlu`nun yaptığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, eski Hamam işlevini yitirmişti fakat uzun yıllarda ilçemize hizmet verdi. Ben bu Hamamı yapan o dönemin Belediye Başkanı olan Ata Topaloğlu`nun isminin bu parka verilmesinin uygun olacağını düşündüm. Bu konuda da gerekli çalışmaları yapacağız dediler.

Burada yapılacak olan Park çalışması hakkında bilgiler veren Başkan Anlayan, toplam 575 m²`lik bir alanımız bulunmakta. Bu alan içersine 1 adet Kamelya, 2 adet ( L ) şeklinde pergole, Fıskiyeli Süs havuzu, Sazcılar suyu çeşmesi, Piknik masaları, Oturma alanları, Yeşil alanlar ve süs bitkileri, Aydınlatma, 1 adet Taksi Durağı ve 1 adet Köfteci yeri yapılacak.

Bu çalışmalar tamamlanınca Fatsa şehir merkezine ayrı bir güzellik gelmiş olacak. Başkan Anlayan sadece burası değil yine değişik Mahallerimizde de semt parkı ve Muhtar evi çalışmalarımız da kısa süre içersinde başlayacak. Buradaki parkı bizzat Belediye ekiplerimiz yapacaklar. Fatsa Şehir merkezi bu parkla daha da güzel olacak dediler.

Çevre düzeni ve Yeşil alanı Şehir merkezinde daha çok önemsiyoruz diyen Başkan Anlayan, Fatsa ilçemiz her geçen gün gelişiyor ve güzelleşiyor. Fatsa`ya yakışır hizmetleri sunmakta bizlere düşüyor. Bu çalışmanın tamamlanmasından sonra herkesin bu alanı çok beğeneceğini söyleyen Başkan Anlayan hizmetlerimiz tüm hızıyla sürecektir dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.