OTOPARK DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
13.03.2008



Fatsa Belediyesi tarafından Zafer parkına yapılacak olan 500 Araçlık kapalı Otopark projesi çalışmaları başladı.

Projenin yapılacağı alanda bulunan küçük boy bitki ve ağaçlar Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park bahçeler ekiplerinde sökülürken büyük boy ağaçlarda Samsun Büyük Şehir Belediyesinden gelen ağaç sökme ve dikme makinesi ile sökülüyor.

Söküm yapılan alanı gezen belediye başkanı Hüseyin Anlayan burada yaptığı açıklamada, Yap işlet devret modeliyle yapacağımız 500 araçlık kapalı otoparkımızın alt yapı çalışmalarına başladık. Projenin yapılacağı alandaki bitkileri söküyoruz. Bunların büyük kısmını yine Otopark projesi içersinde kullanıyoruz. Bazı ağaç ve bitkilerde yine Belediyemizin park bahçelerinde kullanıyoruz. Burada ekiplerimiz titizlikle söküm yapıyorlar. Artık kapalı otoparkımızın çalışmalarına resmen başladık bu ay sonunda kazı işlerinde başlatacağız. Kazı işleri bizzat Belediyemiz tarafından yapılacak. Sözleşme gereği proje 500 iş gününde bitirilecek. İhaleyi alan firmamız burayı 1 yılda bitirmeyi hedefliyor. Çünkü Erçal firması bu işi yapabilecek güçte. Buranın 2007 yılı birim fiyatlarına göre yapım maliyeti 5.6 trilyon lira. Artık Fatsa büyük bir sorun olan Otopark konusunda kıs mende olsa nefes alacak.

Artık Fatsa da 500 araçlık otopark projemiz hayata geçiyor. Şimdiden bu çalışmamanın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Ayrıca Başkan anlayan, ağaç sökümü konusunda ağaç sökme makinesini İlçemize gönderen Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz`a da teşekkürlerini sundular.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.