ORMEK’İN MUHTEŞEM EL SANATLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI
24.04.2019

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının Fatsa ORMEK yıl sonu sergisinde birbirinden güzel ürünler gerçekleşen açılış ile görücüye çıktı.
Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının Fatsa ORMEK yıl sonu sergisinin açılışını Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler gerçekleştirdi. Fatsa Belediyemizin Meclis Üyeleri Ercan Yurttaş, Muammer Serin, Adem Bekar, Serpil Koçan, Arzu Ren ve Hakan Ulu’da serginin açılışında hazır bulundu. Serginin açılışına ayrıca Başkan Güler’in de yönetim kurulu üyesi olduğu Çin’den Dünyanın en büyük bankasının yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

“EL İŞİ ÜRÜNLERİ YAPARKEN ÜRETKEN OLABİLECEĞİMİ GÖRDÜM”
Serginin açılışı öncesi Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı gösterilerini sundu. Serginin açılış konuşmasını yapan özel eğitim öğrencisi Nazlı İdik ORMEK kursları sayesinde zamanlarını iyi değerlendirdiklerini belirterek, “Ben ORMEK’de Özel Eğitim el sanatları kurslarına katıldım. Burada ahşah boyama, işleme, takı kutusu, kapı süsü, tesbihlik yapmayı öğrendim. El işi ürünleri yaparken üretken olabileceğimi gördüğümdeki mutluluğumu anlatamam.” dedi.

“BU ÜRÜNLERİN BELKİ FABRİKASYONUNA DA GEÇEBİLİRİZ”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı konuşmada kursiyerleri tebrik edederek, “Çok güzel eserler ortaya çıkmış. Bu yıl ORMEK kursumuzda 4 bin kursiyer kurs almış ve burada 400 ürün sergileniyor. Aslında hepsi sergiye layık ürünler Ben tüm kursiyerleri cani gönülden kutluyorum. Bundan sonra da çok güzel çalışmaları birlikte yapacağız. Fatsa’yı inşallah ayağa kaldıracağız. Biz bu ürünleri değerlendireceğiz. Bu şekilde kursiyerlerimizin ekonomiye katkısı olacak. Çin’den Ordu’ya gelen misafirlerimizi de sergiye getirdik. Biz bu ürünlerin belki fabrikasyonuna da geçebiliriz. Ben daha önceden söylemiştim, düşünen Ordu, üreten Ordu ve yarışan Ordu demiştim. Üreten Ordu’yu burada görüyoruz. Üreten bütün arkadaşları burada görüyorum. Şimdi yarışma zamanı bundan sonra da hep birlikte yarışacağız inşallah.” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından yıl sonu sergisinde yer alan el sanatları gezildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.