ORGANİZE SANAYİYE YENİ BİR YATIRIM DAHA
08.06.2011

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Organize Sanayi Bölgesine gelecek olan REALKOM Tekstil için çok güzel bir yatırım olacaktır dediler.

Fatsa Organize Sanayi Bölgesi son birkaç yılda açılan fabrikalarla canlanmaya başladı.
Organize Sanayi Bölgesine yeni ve büyük bir yatırım daha geliyor. Merkezi İstanbul´da olan REALKOM Tekstil Fatsa´ya gelme hususunda ciddi çalışmalar başlattı ve bu çalışmalarda da sona yaklaşıldı.

Konuyla ilgili olarak REALKOM Tekstil, yatırım ve mali işler danışmanı Mehmet Çamur Fatsa Belediyesini ziyaret ettiler. Bu ziyarette Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş, yatırımcıya eşlik ettiler.

Mehmet Bey yaptığı açıklamada, kendim Trabzon Çaykara´lıyım Fatsa´dan hep teğet geçiyorduk ama çok yanlış yapmışız Fatsa gerçekten çok güzel bir ilçeymiş dediler. Tekstilde Kot ürettiklerini belirten REALKOM Tekstil mali danışmanı Mehmet Çamur, Türkiye´de kot tekstilinde ilk 50 içinde yer alıyoruz. Merkezimiz İstanbul´da, ama şuanda Düzce´de 30 Bin m²´lik kapalı alanda hizmetimizi sürdürüyoruz yaklaşık 1500 kişi burada çalışıyor. Fatsa ilçemizde açacağımız Tekstil firmamızda ise, ilk etapta 700-800 kişi çalışacak. İş durumuna göre bunu 1000 kişiye de rahatlıkla çıkarta biliriz. Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 20 Bin m²´lik bir alanda faaliyet göstermeyi hedefliyoruz. Bu konuda da çalışmalarımızı başlattık, inşallah birkaç hafta içersinde temelimizi atıp, en geç yıl sonuna üretime geçeceğiz dediler.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan da yaptığı açıklamada, Organize Sanayi Bölgesi, Fatsa için çok büyük bir kazanımdır. Buranın kurulmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dediler. Başkan Anlayan ayrıca yaptığı açıklamada, REALKOM Tekstil çok büyük bir firma, daha önce Ticaret Odası Başkanımızla onların fabrikalarını gezdik ve gördük, Fatsa´yı tercih ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Onlara verdiğimiz süre içersinde bu yatırımı ilçemize getirecekler, buda 2011 yılı içersinde olacak. Toplamda şu anki organizede çalışan kişi sayısı kadar sadece kendileri iş istihdamı sağlayacaklar. İlk etapta yaklaşık 700 kişi iş imkanına kavuşmuş olacak, bizlere hep iş konusunda talepler geliyor, bizlerde böyle yatırımlar sayesinde vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamış oluyoruz dediler.

Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş´da yaptığı açıklamada, REALKOM çok ciddi bir firma Uluslararası da çalışıyorlar. Bizler İstanbul´a gidip Fatsa Organize Sanayi Bölgemiz hakkında onlara bir sunumda bulunduk. Bu sunumdan sonra onlarda Fatsa sıcak baktılar. Geçen yıl gelip ilk görüşmeleri yaptık, yer tahsisinde bulunduk. Şimdi kısa sürede üretim için harekete geçiyorlar, Ticaret Odası olarak işsizlik anlamında bölgemizde ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz bununa hızla giderdiğimizi görüyoruz buda bizi mutlu ediyor. Ben bir kez daha REALKOM firmasını Fatsa´yı tercih ettikleri için kutluyor ve teşekkür ediyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.