ORGANİZE SANAYİYE İLGİ GÜNDEN GÜNE ARTIYOR
13.07.2012

Fatsa Organize Sanayiye 500 dönümlük yer yetmedi. Bir o kadar daha yer tahsisi yapılıyor. Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam için çalışmalar devam ederken İstanbul ve Düzce'de fabikaları bulunan Realkom Tekstil'in inşaatı fiilen başladı.

Çalışmaları incelemek için Organize Sanayi Bölgesine giden Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Realkom Tekstil Mali Danışmanı Mehmet Çamur ile bir süre sohbet etti. Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen ve Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe'nin de hazır bulunduğu ziyarette Realkom Tekstil Mali Danışmanı Mehmet Çamur; "Biraz gecikmelide olsa elhamdülillah temelimize başladık. Çok yakın zaman içerisinde başkanımızın destekleriyle açılışımızı yapacağız. Organize edip sayın içişleri bakanımız ve vekillerimize ulaşıp bir temel atma töreni yapacağız inşallah. Çalışmalarımız sona erdiğinde ise sayın başkanımızı tekrar yoracağız ve bir açılış daha gerçekleştireceğiz. Biz şu anda çalışmalarımıza yoğunlaştık hiç bir sıkıntımız yok. Zaten bir sıkıntı olduğu zaman başkanımız ve ekibi yetişiyor Fatsa'ya hizmet devam ediyor" dedi.

3-5 ay içerisinde inşaatın bitirileceğini belirten Mehmet Çamur, Ramazan aynının çalışmaları biraz yavaşlatacağını ama inşaatı en kısa sürede bitirmek istediklerini söyledi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Fatsa Organize Sanayi Bölgesinin doluluk oranında tahsis olarak %100'e ulaşmış durumda olduklarını söyleyerek; "Şu anda burada yaklaşık 2500 kişi çalışıyor. Bu başlamış ve inşaatı devam eden yatırımlarla beraber Fatsa Organize Sanayi Bölgesi bir sene sonra belki de 4000-5000 kişiye ekmek kapısı olacak. Şu anda yanında bulunduğumuz alan Realkom'a tahsis ettiğimiz bir alan. Realkom bir kot firması ve burada kot imalatı yapacak. Çok büyük ve çok ciddi bir firma. İstanbul'da ve Düzce'de fabrikaları var. Biz bizzat Ticaret Odası Başkanımızla beraber kendilerini orada ziyaret etmiştik. Türkiye'de yer aradıklarını duyduk. Yaklaşık 2 sene önce ilk görüşmeyi yaptığımızda Fatsa'ya gelebileceklerinin sözünü almıştık. Bugün çok şükür inşaatı fiilen başladı ve Realkom'a tahsis edilen yer 20 dönümdür. En fazla yer tahsis ettiğimiz yerlerden bir tanesidir ve dolayısıyla bu organize sanayinin en büyük yatırımcılarından bir tanesidir. Mehmet beyde ifade etti 3-5 ay içerisinde inşaat bitecek diye. Yıl sonuna burası tamamen bitmiş ve istihdam fiilen başlamış olacak. 20 dönümlük inşaat bittiğinde burası 700 kişiye ekmek kapısı olacak. Ben Realkom'a Mehmet beyin şahsında kendim ve Fatsalı hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Fatsa'ya yatırım demek Fatsalılar ve bölgemiz adına sevindiriyor" diye konuştu.

Burada ki yatırımları sadece belediye olarak değil Vali Orhan Düzgün başkanlığında ekip olarak takip ettiklerini belirten Başkan Anlayan, Fatsa Organize Sanayinin şu anda bölgede ki en büyük Organize Sanayilerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Daha önce kamuyu bilgilendirdiklerini ama tekrar değinmek istediği konuyu da paylaşan Başkan Hüseyin Anlayan; "Organize Sanayi Bölgesinin 500 dönümlük alanın tamamı dolduğu için biz ikinci 500 dönümlük alan için çalışmalara başladık. Organize Sanayi bir o kadar daha büyüyecek. Daha fazla yatırım daha fazla istihdam için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.