ORGANİZE SANAYİİ CANLANIYOR
02.04.2010

Fatsa Organize Sanayi bölgesi son birkaç yılda açılan fabrikalarla canlanmaya başladı. Organize Sanayi bölgesine giden AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş, AK Parti ilçe Başkanı Fatih Sözen, faaliyette olan, aktif çalışan ve inşaatı devam eden fabrikaları gezerek incelemelerde bulundu.

İlk olarak, Cesaka tekstili gezen heyet, kil fabrikalarını, tekstilde yeni açılan ve inşaatı devam eden diğer işyerlerini ve en sonda Muhterem Aydına ait kontrplak fabrikasını gezdiler. İnşaatı süren Fatsa`ya yeni gelen Or-Gi tekstil inşaatında şirket yetkililerinden bilgi alan heyet daha sonra kısa bir açıklamada bulundu.

AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa yaptığı açıklamada, Organize Sanayi bölgemizin son yıllarda canlanması bizleri de mutlu ediyor. Yapılan fabrikalar şimdiden bacaların tütmesini sağladı. Burada faaliyette olan fabrika yetkililerimiz çok umutlu ve mutlular onu bu gezimde daha iyi gözlemledim buda beni çok sevindirdi. Organize her geçen gün Fatsa`da yüz güldürüyor. Yaklaşık 800 kişi şuanda burada çalışıyor. 2011 Yılı sonunda bu 2000 kişiye ulaşacak. Şuanda ciddi yatırımcılar hazırlık içersindeler, inşallah burası dolunca, hükümet olarak sizlere destek sözü veriyorum. Organize Sanayi bölgemizi daha da büyülteceğiz dedi. Ayrıca Eyüp Fatsa, birçok Fatsa`lı burayı bilmiyor, lütfen arada çıkıp buraları gezsinler ve görsünler açıklamasını yaptılar.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`da yaptığı açıklamada, Bizler burayı çok önemsiyoruz. Ciddi yatırımcıların Belediye olarak her zaman yanındayız. Burası birçok vatandaşımızın artık ekmek kapısı oldu. Ayrıca Organize Sanayi bölgemiz yatırımcılar tarafından da hızla tercih ediliyor. İnşallah Sayın Vekilimizin dediği gibi burayı önümüzdeki yıllarda hızla büyülteceğiz dediler.

Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş`ta yaptığı açıklamada, Sayın Vekilimize bizlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Fatsa Organize Sanayi bölgesi, Karadeniz`de örnek olacak ve hızla gelişen ulaşım sorunu olmayan tek yerdir. Buda yatırımcıları hızla bölgemize çekiyor. Ama ciddi ve büyük firmalar her zaman tercihimiz oldu bundan sonrada olmaya devam edecektir dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.