ORGANİZE SANAYİDE ULAŞIM ÇİLESİ SONA ERİYOR
12.09.2021

FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR:

“FATSA ORGANİZE SANAYİSİ’NİN ULAŞIM ÇİLESİNE SON VERİYORUZ

-İKİNCİ KÖPRÜ FATSA OSB’YE VE BOLAMAN TRAFİĞİNE NEFES ALDIRACAK

-BOLAMAN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK KÖPRÜ, FATSA OSB’NİN ÇİLELİ ULAŞIMINI SONLANDIRACAK

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, şehrin üretim üssü ve istihdam kapısı Organize Sanayi Bölgesi’nin ulaşım çilesine Bolaman Irmağı üzerine yapılacak ikinci köprü ile son vereceklerini söyledi.

Bolaman ırmağı üzerinde Organize Sanayi Bölgesi’ne transit geçişi ve karayolu yolu bağlantısını sağlayacak çift şeritli araç ve yaya köprüsü için sondaj çalışmaları başladı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı İsa Yüksel ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl sonuna kadar yapımına başlanacak araç ve yaya köprüsü için yapılan sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

KÖPRÜ YAPIMI BU YIL SONU İTİBARİYLE BAŞLAYACAK

Organize Sanayi Bölgesi’nin ulaşım çilesine son vereceklerini söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  “ Her geçen gün yeni üretim tesislerinin faaliyete geçmesiyle büyüyen ve gelişen Organize Sanayi Bölgesi’nin lojistik taşıma faaliyetlerinin kapasitesinin artmasıyla Bolaman Kavşağından sanayi bölgesine geçişte alternatif ulaşım aksı oluşturarak hem ana yol bağlantısı hem de transit geçişi sağlayacak çift şeritli araç ve yaya köprüsü bölgenin trafik sıkışıklığını oldukça rahatlatacaktır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızdan talep ettiğimiz Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından Bolaman Irmağı üzerine yapılacak ve Organize Sanayi Bölgemizi ana yol ile bağlantısını sağlayacak çift şeritli araç ve yaya köprüsünde başlayan sondaj çalışmalarını İlçe Başkanımız İsa Yüksel ile yerinde inceledik.  Bu yıl sonuna kadar yapımına başlanacak araç ve yaya köprüsü, Organize Sanayi Bölgemizdeki transferleri oldukça rahatlatacaktır. Talebimize olumlu görüş bildiren, köprünün yapımı konusunda talimat ve olurları olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Sayın Milletvekillerimize, Karayolları Genel Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese şahsım, organize sanayi yatırımcı firma yetkilileri ve Fatsalılar adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

 

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.