ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİN DESTEĞİYLE BÜYÜTÜYORUZ
04.05.2015

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Organize Sanayi Bölgesinin büyümesi için su kuyularının başka bir yere nakli konusunda artık bir engel kalmadığını ve Büyükşehir Belediyesi’nin de bu anlamda 500 bin lira destek verdiğini açıkladı.

Başkanlık makamında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yardımcımız Av.Ahmet Çoruh ile birlikte bir basın açıklaması yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Mevcut Organize Sanayi Bölgesi’nin büyütülmesi kararını daha önce almıştık. Organize Sanayi Bölgemizin büyüyeceğini ifade etmiştik ama resmi prosedürler çerçevesinde üzerindeki su kuyularından dolayı gecikmesi olduğunu kamuoyumuza paylaşmıştık. Bugün bir müjdeyi vermek için huzurlarınızdayız. Daha önce mevcut Organize Sanayimizin bin dönüm büyütülmesi kararı alınmış ve Sanayi Bakanlığı’nca onaylanmış DSİ hariç bütün ilgili kurumlardan onayı almıştık. Fatsa Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak sadece oradaki Fatsa'nın içme suyunu karşılayan kuyular olduğu için uygun görüş alamamıştık. Büyükşehir Belediyemizle yapmış olduğumuz görüşmeler ve çalışmalar neticesinde mevcut oradaki su kuyularımızın başka bir yere taşınarak suyu karşılayacak yeni kuyular açılması gündeme gelmişti. Fatsa Organize Sanayi Bölgesi yönetim olarak de biz bu çalışmayı yapacağımızı taahhüt etmiştik. Sayın Valimiz başta olmak üzere bütün yönetim kurulu üyelerimiz ve Fatsa Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş ve Belediye Başkanı olarak bizler de dahil olmak üzere bu kararlılıkla işi hızlandırmak adına bir fizibilite çalışması yaptık ve yine aynı havzada Organize Sanayi Bölgesi dışında aynı debide suyu karşılayacak bir kaynak tespiti yaptık. Bunlarında raporları Büyükşehir Belediyemize OSKİ Genel Müdürlüğümüze teslim edildi. Tabii mevcut kuyuların taşınabilmesi için yeni kuyuların sadece kaynağının bulunması yetmiyor oraya yeni kuyular açılarak enerji nakil hatları ve ishale hatları sisteme dahil edilmesi gerekiyor bunun için bilir kişi raporuna göre 1 milyon liralık bir maliyet karşımıza çıktı. Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak işi hızlandırmak için biz yapalım demiştik ama mevcut bütçemiz kapsamında 500 bin lira karşılayabiliyorduk geriye 500 bin liralık bir açık kalıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsun çok teşekkür ediyorum Organize Sanayi Bölgemizin bir an önce büyümesi adına işi hızlandırmak için 500 bin lira da kendileri verecekler. Büyükşehir Belediyemiz ve Organize Sanayi Bölgesi yönetim olarak bu işi ortaklaşa biz gerçekleştireceğiz artık inşallah Organize Sanayimizin büyümesi yönünde önünde bir engel kalmadı. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum inşallah en kısa zamanda Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile OSKİ arasında yapılacak bir protokol ile çalışmalar hızlanacak. Organize Sanayi Bölgemiz artık büyüyor, yatırımcılar sırada bekliyor. İstihdam adına çok büyük bir yatırım hayata geçecek ben hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“İLÇELERİMİZİ GELİŞTİRMEK ADINA NE GEREKİYORSA HEPSİNİ VERMEYE HAZIRIZ”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Av. Ahmet Çoruh ise yaptığı açıklamada Ordu'nun Büyükşehir olmasından sonra her şeyin daha güzel olacağını 30 Mart yerel seçimlerinde söylemiştik diyerek sözlerine başladı. Bu bağlamda Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli yapılanmaları tamamladıkları ifade eden Çoruh, “İlçe bazında olsun tüm Ordu’muzda yatırım anlamında destek vereceğimizi belirtmiştik. Başkanımızın yaptığı açıklamada olduğu gibi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz'ın Organize Sanayi Bölgemize verdiği desteği hayata geçirmiş olacağız. Biz Büyükşehir Belediyesi Olarak Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’ın da ifade ettiği gibi Fatsa'yı Ordu’yu ve diğer tüm ilçeleri ile birlikte geliştirmek adına ne destek gerekiyorsa hepsini vermeye hazırız. Bu konuda gerekli görüşmeleri istişarelerimizi ilgili kurumlarla yaptık ve Organize Sanayi Bölgemizin daha büyümesi daha da gelişmesi için 500 milyarlık destek veriyoruz, Fatsa’mıza ve Ordu’muza hayırlı uğurlu” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.