“ORDU’NUN RENKLERİ RESİM SERGİSİ” FATSA SANAT GALERİSİNDE SANATSEVERLER İLE BULUŞTU
05.02.2020

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı Sanat Galerisi’nde 22 sanatçı tarafından hazırlanan “Ordu’nun Renkleri Resim Sergisi” sanatseverler ile buluştu. Sergi 4 Mart 2020 tarihine kadar sanatsever vatandaşların ziyaretine açık olacak.
“Ordu’nun Renkleri Resim Sergisi” nin açılışına Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Zabit Yön ve sanat severler katıldı.

“05 ŞUBAT-4 MART 2020 TARİHLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK”
Sergi Küratörü Orhan Zafer “Ordu’nun Renkleri Resim Sergisi” nin açılışında yaptığı konuşmada, “Kuruluşu çok eski tarihlere dayanan, üzerinde hayat bulan pek çok medeniyetten izler taşıyan; tarihi ve kültürel değerleri, doğal ve ekonomik yapısı, öncü kişilikleri ve sanatkârlarıyla değerine değer katan şehrimiz Ordu, bizler için büyük bir onur kaynağıdır. Sanatsal anlamda önemli bir tarihe sahip olan şehrimiz, yetiştirdiği ressamlarla da adından söz ettirmiştir. Ordu’muz kültür ve sanatın her alanında sahip olduğu yetkinliği resim alanında da göstermiş. Sanatçılarımızın ellerinden çıkan eserler, oluşturuldukları dönemde değer görmelerinin yanında her döneme ışık tutmuş, geçmişle günümüz arasında bağ kuran önemli yapı taşları olmuştur. Asırlardır taşıdığımız bu sanat anlayışımızla şehrimizin nadide güzelliklerini tuvale aktarmak, gelecek nesillere şehrimizin renklerini bırakmak bizim için önem arz etmektedir. Her mevsim farklı renklere bürünen şehrimize 22 kıymetli sanatçımızın gözünden yeni renkler katmak için hazırlamış bulunduğumuz “Ordu’nun Renkleri Resim Sergisi”ni siz değerli sanatseverlerin ilgisine sunuyoruz. Sergimiz 05 Şubat-4 Mart 2020 tarihleri arasında Fatsa Sanat Galerilerimizde sanatsever vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacaktır.” dedi. Program serginin gezilmesi ile sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.