ORDU’NUN BÜYÜKŞEHİR OLMASI TARİHİ BİR FIRSATTIR
07.03.2014

Fatsa Belediye Başkanımız aynı zamanda Ak Parti Fatsa Belediye Başkan Adayı Hüseyin Anlayan dün akşam Çınarcık ve Lalezar Siteleriniziyaret etti. Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a, Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muarem Aktepe, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, belediye meclis üyesi adayları ve partiler de eşlik ettiler.
Fatsa Belediye Başkanımız aynı zamanda Ak Parti Fatsa Belediye Başkan Adayı Hüseyin Anlayan, Beldelerimizin ve köylerimizin daha fazla hizmet alabilmesi için Büyükşehri arzu ettiklerini söyleyerek; “Bu zamana kadar yapılan hizmet ve yatırımlar çok önemlidir ama Büyükşehir ile beraber bazı hizmetleri daha hızlı yapma noktasındaki yetkilerimiz hem de yeni imkanlar kaynaklarımızla bundan sonra Büyükşehir çatısı altında çok daha büyük çok daha fazla hizmeti çok daha kısa sürede yapma imkanımız olacak. Bütün bu kaynaklar parayla bütçeyle oluyor, bizler bütçeyi zorlayarak hizmet yapmayı seviyoruz. Bu sebeple yaptığımız hizmetler karşısında borcumuz oluyor, bu borcumuz olmaya da devam edecek ama bundan sonra daha fazla bütçemiz daha fazla kaynağımız olacak. Bu fazla olan bütçemizi daha fazla zorlayarak inşallah çok daha fazla hizmetleri Fatsa’mızın her tarafına bütün mahallelerimize, bütün köylerimize, bütün beldelerimize yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ordu’nun Büyükşehir olması nedeniyle artık bütün köylerimiz Fatsa’mızın Mahallesi oluyor. Bu nedenle köylerimiz artık Fatsa Belediyesi’nden hizmet alacak yine bununla beraber Ordu’nun Büyükşehir olması nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediyesi’de köylerimize hizmet verecek. Köylerde bütün halkımız 2 tane belediye başkanını seçecek. Köylerimizde hizmetler bu zamana kadar Özel İdare ve Köydes marifetiyle yapılıyordu ama artık daha fazlasına ihtiyaç var. Ak Parti Hükümetimiz hamdolsun bu zamana kadar köylerimizde bir önceki dönemden çok daha fazla hizmet yaptı daha fazlası yapılması için Hükümetimiz Ordu ilimizi Büyükşehir yaptı. Büyükşehir bizim için çok büyük bir şans. Kaynakların çokluğu imkanların daha iyi olması ve yetkilerinin artırılmış olması hizmetlerin direk birinci elden yapılmasına vesile olacak. Bu vesileyle inanıyorum ki önümüzdeki dönemde bütün köylerimiz ve beldelerimiz çok daha güzel hizmet ve yatırımlar alacak. Köylerimizde en büyük sorunun yol ve su olduğunu biliyoruz. Köylerimizde ana yollarımız Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak sıcak asfalt yapılacak yine bütün su ve kanalizasyon hizmetlerimiz Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek. Köylerimizde artık şehirlerimizde yaptığımız temizlik gibi çöp de toplayacağız” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.