ORDU VALİMİZ İRFAN BALKANLIOĞLU 7 İLÇE MUHTARLARININ SORUNLARINI FATSA’DA DİNLEDİ
30.11.2016

Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Fatsa Belediyemiz Kültür Sarayı’nda Fatsa, Aybastı, Kabataş, Çamaş, Çatalpınar, Kumru ve Korgan ilçelerinde görev yapan muhtarlarla biraya gelerek sorunlarını dinledi taleplerini ilgili kurum müdürlerine not aldırdı.

Toplantıya Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu başta olmak üzere 7 ilçenin kaymakamları, belediye başkanları, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın seçilmiş kişiler olarak muhtarlarımıza verdiği değer muvacehesinde bizler de muhtarlarımızla bu tür toplantılar vesilesiyle bir araya gelerek, onların derdini, istek, dilek ve şikâyetlerini dinliyoruz. Valilik ve belediye bünyesinde muhtarların iş ve işlemlerini takip etmek üzere şubeler oluşturuldu. Bu anlamda muhtarlarımız için özel haklar oluşturuldu. Muhtarlarımız demokrasinin en uç beyleridir. Size mahallerinizde oy veren itimat eden bir kitleyi temsil ediyor muhtarlarımız. Muhtarlarımız toplumun bir temsilcisidir ve elçisidir. Muhtarlar, demokrasimizin beşiğidir. Köyünde, mahallesinde olanı biteni çok iyi bilirler” dedi.

Bu tür toplantılarda muhtarlardan sorunları ve talepleri not aldıklarını ifade eden Ordu Valimiz Balkanlıoğlu, “Bu talepleri biz de ilgili kurumlara ileteceğiz ve önceliklere göre hizmetleri yerine getirmeye çalışacağız. Siyasi veya başka bir münazara yöntemi ile hizmet öncülüğü olan hizmetin önüne geçilmemelidir, çalışmalar yapılırken. Ordu bölgesinde herkes huzurlu bir şekilde yaşamaya ve hizmet almaya devam ediyor. Bu anlamda Ordu çok şanslı ve uyum içinde yöneticilerimiz çalışıyor” şeklinde konuştu.

“GAGA GÖLÜMÜZ MUTLAKA DEĞERLENDİRİLMELİ”

Toplantıda ev sahibi konumunda olan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’da muhtarların sorunlarının bir çoğunun Büyükşehir Belediyesini kapsadığını ifade ederek, “Biz zaten bu sorunları biliyoruz ve takibi noktasında Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Yol açma konusunda en büyük engellerden bir tanesi yer sahiplerinin yerlerini rızayla değil devletten istimlak bekleyerek vermek istemesi. Biz şehir merkezinde İmara açık yerlerde açılması gereken yollarda çok mecbur kalırsak istimlak yapıyoruz. Çünkü yerler çok değerli ve bir çok yerde rakamlar bütçemizi aşıyor. Köylerde de tamamen rızaya dayalı yol açıyoruz buralarda istimlaka girmiyoruz. Bir önemli konu da Gaga Gölümüzün turizme açılma konusu. Biz yıllardır bu konuyu takip ediyoruz. Ben Sayın Valimize de turizme olan hassasiyeti konusunda da teşekkür ediyorum. Fatsa Gaga Gölümüz turizme örnek gösterilebilecek yerlerden bir tanesi. Etrafının kamulaştırılması konusunda uzun yıllar bir çalışma var ve nihayetlendiremedik çünkü etrafı özel mülkiyet. Burayı günü birlik turistik tesis alanı yapmaya çalışıyoruz. Alanın yarısı vatandaşın rızası ile kamulaştırıldı ama diğer yarısı vatandaşın istimlak talebi nedeniyle kamulaştırılamadı. Bu konuda mahkeme süreçleri takip ediyoruz ama halen devam ediyor. Gaga Gölümüz mutlaka ilgilenilmesi gereken kamuya kazandırılması gereken sadece Fatsa için değil gerçekten Ordu ve Karadeniz turizmine çok ciddi katkısı olacak olan ve her şeyden önemlisi Karadeniz sahil yoluna çok yakın olması hasebiyle de değerlendirilmesi gereken bir yer. Sayın Valimizin de Gaga Gölümüzle ilgileneceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Gerçekleşen toplantıda muhtarlar talep ve şikâyetlerini Vali İrfan Balkanlıoğlu’na ileterek, çözümü noktasında destek isteyerek sorunlarının çözümlenmesini istediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.