ORDU TANITIM GÜNLERİNE FATSA DAMGASINI VERDU
21.04.2011

Ordu Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen ORDU GÜNLERİ Etkinliği 14-17 Nisan 2011 tarihleri arasında Eyüp Feshane’de gerçekleşti. Ordu Günleri Etkinliğine Fatsa adına Fatsa Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, Ticaret Borsası katıldı.

Fatsa standında Fatsa Belediyesi’nin projeleri maketlerle katılımcılara tanıtıldı. Fatsa Standında Varan Hünkar Yemek Fabrikası yetkilileri tarafından katılımcılara yöresel yemeklerimiz olan Gürcü Kavurması mısır çorbası ikramı yapıldı. 4 gün süren Ordu Etkinliği Fuarında İstanbul’da yaşayan Ordulular hem tüm stantlardaki tarihi ürünleri bir kez daha görme imkanı buldular hem de birbirlerinden uzak olan hemşerilerini görme imkanı buldular. Fuara Ziraat Mühendisleri ve yönetim kurulu üyeleri ile katılan Fatsa Ziraat Odası da standa fındık üretimi ile ilgili tanıtım broşürleri dağıttılar.

Yapılan Fuarı değerlendiren Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, bu bizim katıldığımız 2.fuar oldu, ilki Ocak ayında Ankara da yapılan Ordu tanıtım günleriydi, buraya çok kısa sürede hazırlanmıştık ve sadece Belediye olarak katılmıştık, burada gerekli izlenimleri not aldık ve İstanbul a diğer oda ve kurumları da dahil ederek, standımızı daha da güzelleştirme yoluna gittik, bunu da İstanbul da büyük oranda gerçekleştirdik, Fuarcılık tecrübe işi, bizde ustalaşmak yolunda hızla ilerliyoruz, önümüzdeki yıllarda, yine Fatsa farlılığını göstermeye devam edecektir. Bu yıl ki fuarda, özellikle Kız Meslek Lisemizin getirdiği Fındık´tan elbise damgasını vurdu, Türkiye de ilk olarak yapılan Fındıktan elbise, vatandaşların yoğun ilgisini çekti, bunun yanında yine yöresel ürünlerde Kız Meslek Lisemiz Öğretmeni tarafından gelen vatandaşlara tanıtıldı, bizlerde belediye olarak, çalışmalarımızı cd yaparak, büyük projelerimizi de maketleştirerek fuara görsellik anlamında renk kattık, İstanbul da yaşayan bir çok vatandaşımız projelerimize büyük ilgi gösterdiler. Bunun yanında Ticaret odamız, Ticaret Borsamız, Ziraat Odamızda yaptıkları çalışmaları geniş kapsamlı olarak tanıttılar.

Bizler artık Fatsa olarak, bundan sonraki tanıtım günlerine daha iyi hazırlanmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Fuara emeği geçen başta Belediye personellerimiz olmak üzere, Oda, Borsa, Ziraat Odası Başkanı ve çalışanlarına, bizlere yöresel anlamda destek sağlayan Kız Meslek Lisemize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizi İstanbul da ziyarete gelen gurbetçi hemşerilerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.