ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ ENVER YILMAZ 6.İFTAR PROGRAMINI FATSA’DA YAPTI
07.07.2014

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, ilçelerde yaptığı iftar programlarından 6.sini ilçemizde gerçekleştirdi. İlçe girişinde partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Yılmaz, buradan iftar programının gerçekleştirildiği ilçe merkezindeki alana gelerek iftarı bekleyen vatandaşları masalarında tek tek ziyaret ederek “Hoş geldiniz” dedi.

Yaklaşık dört bin kişinin katıldığı iftarda bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz: ”Gerçekleştirmiş olduğumuz 6. Program ama en görkemli en yoğun iftar programlarımızdan bir tanesini yaşıyoruz. 4 bin Fatsalı kardeşimizi iftarda ağırlamaktan onur duyuyoruz. Ordu artık Büyükşehir oldu. Yeni bir yapılanma içerisindeyiz. Fatsa Belediyemizde bu yapılanmanın içerisinde yer alıyor. Fatsa 75000 nüfus iken şuan nüfusu 110000 civarına çıktı. Fatsa’nın Büyükşehir olmadan önce 8 tane beldesi vardı. Bu beldeler Büyükşehir olduktan sonra Fatsa Belediyesi bünyesinde birleşti. Seçimden sonra oluşan bu üç aylık süreç içerisinde yeni kurulan bir Büyükşehir ve buna paralel olarak bunun içeresin de kurulan Fatsa Belediyesi ve diğer 19 ilçe belediyesi var. Bu yapılanmamızın bitmesine çok az kaldı öngördüğümüz takvim içerisinde bitiriyoruz yapılanmayı. Sonrasında Ordu’muzun en büyük sorunu olan köylerimizin ve büyük mahallelerimizin yol sorununu ele aldık. Tam 750 km sıcak asfalt yapmak suretiyle Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden sonra sıcak asfalt ihalesini inşallah ağustos ayı içerisinde tamamlayacağız. Yol sorunumuzu iki yıl içerisinde bütün Ordu’da çözmüş olacağız. İkinci önemli sorunumuz ise su meselesiydi. OSKİ Müdürlüğümüzün kuruluşu ile birlikte Ordu bölgemizde %85 oranında su sorununu çözeceğiz. Gelecek yılda ise bölgemizin su sorunun tamamını çözeceğiz. “dedi.

Fatsa’nın başında tecrübeli bir Belediye Başkanı olan Hüseyin Anlayan’ın olduğunu belirten Başkan Yılmaz:”30 Martta vermiş olduğunuz destek ile birlikte Ordumuzda toplamda 20 ilçemizle birlikte halkımız yeni bir yapılanmaya yeni bir büyükşehre vize verdi. Bizlerde halkımızdan aldığımız güçle sonuna kadar güveniyoruz ve çalışıyoruz. Bu çalışmanın be mihmandarlığın başı genel başkanımız, sayın başbakanımızdır. Başbakanımız 11 defa Ordu ilimize gelmiştir. 19 Temmuz tarihinde 12. defa ilimize gelecek hem Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak hem AK Partinin Genel Başkanı olarak hem de Cumhurbaşkanı adayımız olarak ilimize teşrif edecektir. Başbakanımız gelmeden önce bizim aracılığımız ile vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarını yolladı. Ordu olarak Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceğiz. Geldiği tarihte Ordu Cumhuriyet Meydanında 20 bin kişiye açık iftar programı vereceğiz.” dedi. Başkan Enver Yılmaz konuşmasının ardından çocuklara Kitap dağıttı. Program İlahi, şiirlerin okunması ve sema mukabelesiyle sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.