ORDU 1. AMATÖR KÜME FUTBOL SEZONU FATSA’DA START ALDI
13.10.2008


Ordu 1. Amatör Küme futbol sezonu Fatsa ilçesinde gerçekleşen tören ile start alırken sezonun ilk başlangıç vuruşunu Ordu Valisi Ali Kaban yaptı.


Fatsa İlçe Şehir Stadyumunda gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan A.S.K.F Genel Başkanı Osman Çakmak, açılış törenini Fatsa’da yapmaktaki amaçlarının ilçelerde amatör spora ilgiyi artırmak olduğunu belirterek, “Amatör spora ilçelerden uzaktan bakılmamasını istiyoruz. Amatör spordan Türk futboluna çok kaliteli sporcular kazandırmayı hedefliyoruz. Sayın Valimizin de amatör spora sahip çıkması bizleri mutlu ediyor” dedi.


Daha sonra konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çağlayan amatör sporda tesisleşmeyi tamamlayamadıklarını ancak belli bir noktaya getirdiklerini ifade ederek, “İstiyoruz ki yapılan tesisleri sporcularımız iyi kullansın. Parolamız nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak. Ayrıca çocuklarımızın uyuşturucu bağımlısı olmaması için spora teşviki için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.


Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’da futbol dahil tüm spor branşlarına Belediye olarak destek verdiklerini söyleyerek, “Bu açılışa ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. İnşallah Fatsa Belediye sporumuzu sezon sonunda 3. Lig de görmeyi istiyoruz. Bu yolda başta Fatsa Belediye Spor`umuza ve tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.


Açılış töreninin son konuşmasını yapan Ordu Valisi Ali Kaban Ordu Spor’da kısa bir süre yöneticilik yaptıktan sonra futbolda yöneticilik yapmanın çok zor olduğunu anladıklarını belirterek, “Ancak burada amatör sporu fark etmemiz bizim için bir kazanım oldu. Ordu’da 14 amatör lisanslı sporcu var. Bunların içerisinde çok kaliteli sporcuların olduğuna inanıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz proje ile 2012 İngiltere Olimpiyatlarına çeşitli brançlarda sporcular göndermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından kesilen 2 kurbanın kanını futbolcular kramponlarına ve alınlarına sürdüler. Daha sonra Ordu Valisi Ali Kaban 2008-2009 futbol sezonunun ilk başlama vuruşunu yaptı.


FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.