OKULLAR LGS ÖNCESİ DEZENFEKTE EDİLİYOR
16.06.2020

Fatsa Belediyesi Korona Virüs tedbirleri kapsamında 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesinde okullarda dezenfekte çalışması yapıyor.

21 OKULDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPILIYOR
Aslancami Ortaokulu, Bolaman Ortaokulu, Büyük Ata Ortaokulu, Demirci Ortaokulu, Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu, Fatsa Hasan Yahşi Ortaokulu, Geyikçeli Ortaokulu, Hatipli Ortaokulu, Ilıca Ortaokulu, İslamdağ Ortaokulu, Kulak Çetirtepe Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Mehmet Zahid Kotku İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu, Meşebükü Ortaokulu, Sakarya Ortaokulu, Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu, Toki Ortaokulu, Yalıköy Ortaokulu, Özel Vefa Ortaokulu ve Özel Açı Ortaokulunda gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarında giriş kapısından kapı kollarına, merdivenlerden korkuluklara, masalardan sıralara kadar öğrencilerin temas edebileceği her alan göz önünde bulunduruluyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınav yapılması kararlaştırılan okullarda Fatsa Belediyesi ekipleri, Cuma gününe kadar dezenfekte çalışmalarına devam edecek.

“BELEDİYE OLARAK GEREKLİ TEDBİRLERİ ALIYORUZ”
20 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liselere Giriş Sınavı için hijyen koşullarının üst düzeyde tuttuklarını belirten Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Belediye olarak LGS’ye girecek öğrencilerimiz için okullarda güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturuyoruz. Bu anlamda ekiplerimiz okullarda öğrencilerimizin temas edeceği her alanı dezenfekte ediyor. Böylelikle çocuklarımızın sağlığını etkileyecek her türlü olumsuzluğu minimum seviyeye indiriyoruz. Hem sınava girecek olan öğrencilerimizin hem de velilerimizin bu konuda endişesi olmasın. Biz belediye olarak üzerimize düşeni imkanlar doğrultusunda yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.