“OKULLAR HAYAT OLSUN” PROJESİNİN PROTOKOL İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
03.04.2012

İlçemizde Orman Haftası sebebiyle tertip edilen "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Büyükata İlköğretim Okulu tarafından bir program düzenlendi. Program sonunda ise Okullar Hayat Olsun Projesi uygulama protokolü imza töreni gerçekleşti.

Büyükata İlköğretim Okulu salonunda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit'in yapmış olduğu programa Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Garnizon Komutanı Salih Gödek, Giresun Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Ali KAYA, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'ın ilçede ki okullara gösterdiği ilgi ve alakasından bahsetti. Yiğit sözlerini tamamladıktan sonra konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise programa katılan herkesi saygıyla selamladıktan sonra belediyelerin okullar ile ilişkilerini anlattı. Başkan Anlayan; "Ülkemizde her bir kurum kendi ölçeğinde, kendi çapında zaten yardım yapmaya gayret ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Türkiye Belediyeler Birliği bir süreç başlattı. Bu süreç Türkiye'de olduğu gibi Ordu ilimizde de başladı. Orman ve Su İşleri Bölge Müdürümüz Giresun'dan gelerek bizim programımıza katıldı kendisine teşekkür ediyoruz. Bu organizasyonun ilki Vali beyle Ordu'da yapıldı. Ordu ilimizi saymazsak inşallah ilçeler bazında ilkini Fatsa'da gerçekleştiriyoruz. Milli Eğitim Müdürüm bahsetti ben detaylara girmeden yüzeysel bahsedeceğim lütfen doğru algılanmasını istiyorum. Göreve geldiğimizden bu yana okullarımızın taleplerini gerek çevre düzenlemesinde gerek iç mekanların iyileştirilmesinde bize yapılan talepleri imkanımız ölçüsünde zaten yapmaya çalıştık. Az yaptık çok yaptık ama hiç bir okulumuzu geri çevirmeden imkanlarımız doğrultusunda yapmaya çalıştık. Sonuçta Fatsa Belediyesinin imkanlarını kullanıyoruz. Okullarımızı da bunun dışında tutmadık ama bugün bu protokol çerçevesinde başta Kaymakamlığımız olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Belediye ve Orman İşletme Müdürlüğümüzün destekleriyle okullarımızdan talep edilen eksiklikler giderilecek ve okul sadece öğrencilerimizin kullanacağı bir yer olmayacak. Okul mahalle sakinlerinin, velililerin, vatandaşlarımızın ve hatta sivil toplum örgütlerimizin kullanacağı bir mekan olacak. Emniyetli güvenli ve her türlü sosyal ve kültürel aktiviteye hizmet eden bir kurum olacak. Mesela vatandaşlarımız okulun bahçesinden faydalanacak. O güzelliği inşallah hep beraber hayata geçireceğiz. Her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler için okul içerisinde fiziki mekanlar kullanılacak. Tüm bu çalışmalar için bugün bir protokol imza töreni ile resmi olarak hayata geçiyor. Bu protokole bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Daha sonra Protokol üyeleri Büyükata ilköğretim Okulu bahçesine çam fidanı diktiler.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.