NUMAN KURTULMUŞ HÜSN-İ HAT VE TEZHİP SERGİSİNİ AÇTI
04.06.2013

Fatsalı Hat’da gönül veren hanımlar tarafından hazırlanan Hüsn-i Hat sergisinin açılışını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş gerçekleştirdi.

Samsunlu Hüsn-i Hat Sanatı öğretmeni Ayşe Yılmaz önderliğinde 20 kişilik Hat’da Gönül Veren hanımlar tarafından hazırlanan sergide 75 eserin bulunduğu ifade edildi. 6 tanesi orjinal olan Hat eserleri ipek kumaş üzerine uygulama şeklinde gerçekleşti ve kursun 3 yıldır devam ettiği belirtildi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş serginin açılışında yaptığı konuşmada; Hüsn-i Hat sergisinin açılışında bulunmaktan büyük bir keyif aldığını ifade ederek, “Türkiye’de bizim geleneksel sanatlarımızın yaşatılması konusunda yapılan her türlü çalışmayı gerçekten yürekten destekliyoruz. Önceden bizim gençliğimizde çocukluğumuzda Hüsn-i Hat deyince bir elin parmakları kadar insan bunun ne manaya geldiğini bilirdi. Değil Fatsa’da sanatın, medeniyetin beşiği olan İstanbul’da bile Hüsn-i Hat deyince bir kaç kişi ya anlar ya da anlamazdı şimdi çok şükür Türkiye’nin dört bir tarafında belediyemizin Milli Eğitim Müdürlüklerimizin hatta bir takım özel yerlerin destekleriyle Hüsn-i Hat sanatının büyük bir teveccüh gördüğünü görmekten mutluluk duyuyoruz. Tebrik ediyorum hayırlı olsun” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.