NAZAR İÇİN KURBAN KESTİLER
13.09.2012

Fatsa’nın muhtelif mahallelerinde asfaltlama çalışmalarını yürüten ekibin ufak tefek kazalar geçirmesi sebebiyle nazardan korunmak amacıyla koç kurban edildi.

Ekim ayı sonuna kadar 250 Bin metre asfalt dökmeyi hedeflediklerini belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışmaların sürdüğünü ve bu çalışmalar esnasında asfalt ekibinden bir çalışanın küçük bir kaza geçirdiğin kaydederek “Nazara geldik” dedi.

Dolunay Mahallesi Zümrüt Evler sitesi civarındaki asfalt çalışmalarını Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe ile birlikte inceleyen Fatsa Belediye Başkanı Anlayan gazetecilere yaptığı açıklamada; 2012 yılını asfalt yılı olarak ilan ettiklerini hatırlatarak, şuana kadar 170 bin metre civarında asfalt döktüklerini ve Ekim ayı sonunda da bu rakamın 250 Bin metreyi bulacağını söyledi.

“Fatsa’nın arka kesimlerinde yoğunlaştırdığımız asfalt yol çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor” diyen Başkan Anlayan, yıllardır tüm Türkiye’de olduğu gibi Fatsa Belediyesinin de yol çalışmalarında parkeyi tercih ettiğini ancak bakım yönünden sürekli bir maliyet gerektirdiği için parkeden vaz geçerek asfalt şantiyesi kurduklarını ifade ederek, asfalt yolu yaklaşık olarak parke yol ile aynı maliyete üretebildiklerinin altını çizdi.

Başkan Anlayan, önümüzdeki yıl için de Fatsalılara bir müjde vererek, 2013 yılında da Fatsa’nın ana caddelerinin asfaltlanacağını sözlerine ekledi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.