MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 76.YILINDA ANILDI
10.11.2014

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefatının 76. yılında tüm yurtta olduğu gibi Fatsa ilçemizde de törenlerle anıldı.
Gazi Mustafa Kemal’in Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76.yılı nedeniyle ilk tören Hükümet Konağı önünde düzenlendi. Buradaki törende Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı,Belediye Başkanlığı, Mecliste grubu bulunan partiler ve sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundular.
Düzenlenen Törene Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Garnizon Komutanı P.Bnb. Salih Gödek, Jandarma Komutanı J.Bnb. Halit Gülten, Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Tören çelenk sunumunun ardından Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi tarafından Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda organize edilen program ile devam etti. Gerçekleşen programda ilk olarak saygı duruşunun ardından keman eşliğinde İstiklal marşı söylendi. Daha sonra sırayla Orotoryo gösterileri, Atatürk konulu sinevizyon, tiyatro ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Tören resim sergisi ile son buldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.