MÜSİAD’IN AVRUPA TEMSİLCİLERİ FATSA’DA
04.01.2022

FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR:

“FATSA OLARAK BİRLİK OLMAYA, ÜRETMEYE GÜÇLENMEYE VE ŞEHRİMİZİN ADINI DÜNYAYA DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MÜSİAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ YURT DIŞI TEŞKİLATLANMA BAŞKANI HIFSI SOYDEMİR:

“BİZ GÜCÜMÜZÜ ANADOLU’DAN ALIYORUZ, ANADOLU’DAKİ TEŞKİLATLARIMIZI ARTIK DÜNYAYA ENTEGRE ETME ZAMANI GELMİŞTİR”

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin(MÜSİAD) Avrupa Teşkilatlanmasında söz sahibi olmuş isimler MÜSİAD Nürnberg Başkanı Haluk Dokur’un ev sahipliğinde Fatsa’da buluştular.
Bolaman Derin Deniz Restauarant Otel’de Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın da hazır bulunduğu toplantıya MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Yurtdışı Teskilatlanma Başkanı Hıfsı Soydemir, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Yurtdışı Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Selim Sar, MÜSİAD Avrupa Teşkilat Başkanı Tarık Argıt, MÜSİAD Avrasya Teşkilat Başkanı Doğan Çoşkun, MÜSİAD Avrasya Diplomatik İlişkiler Başkanı Murat Gümüşlüol, MÜSİAD Mena Teşkilat Başkanı Necmettin Öner, MÜSİAD Afrika Teşkilat Başkanı Semih Fermanlı, MÜSİAD Amerika İhracatı Geliştirme Ticaret Başkanı Ahmet Cihaner ve MÜSİAD Avrupa Diplomatik İlişkiler Başkanı Ömer Başkan, MÜSİAD Nürnberg Başkan Yardımcısı Aydın Özcan, MÜSİAD Ordu Başkanı Servet Altaş, MÜSİAD Ordu Yönetim Kurulu Üyeleri, Semih Tezcan, Güray Aksoy ve Serpil Koçan katıldılar.

“FATSA’MIZ VE ORDU’MUZUN HIZLI GELİŞMESİNE YATIRIMCILARIMIZI ORTAK ETMEK İSTİYORUZ”

Toplantıda konuşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Türkiye ekonomisinin küre­sel pazara eklenmesinde önemli rol üstlenmesi ve Türkiye’nin ekonomik hayatında küreselleşmenin güçlü aktörü olması, ülkemiz geleceği açısından çok önemli ve kıymetli olduğunu belirterek, “Fatsa olarak birlik olmaya, üretmeye güçlenmeye ve şehrimizin adını dünyaya duyurmaya devam edeceğiz. Ülkemizin kalkınması ve ilerlemesinde emeği geçen tüm iş adamlarımıza hayırlı ve bereketli işler diliyorum. 10 yıl 20 yıl ticaret yapılsa bile bu samimiyetin oluşacağına inanmıyorum. Bu samimi ortamın yakalanabilmesi için gönüllülük esasının ön planda olduğunu görüyorum. Bizde başkanımız öncülüğünde Ordu’da bir MÜSİAD yapılanması oluşturduk. Ordu temsilciliğimizle bir ara neler yapabileceğimiz konusunda istişare yapmıştık ancak pandemi dolayısıyla bir araya gelme durumunuz olmadı. Gerçekten Fatsa’mız, Ordu’muz hızlı gelişen bir şehir. Bu hızlı gelişmeye  yatırımcılarımızı nasıl ortak edebiliriz, bu sürece nasıl bir katma değer sağlayabiliriz bunların istişaresi açısından bu toplantılar çok anlamlı. Böylesi güzel insanlara bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiriyorum. 24 esaslı burada bir belediye başkanının ötesinde bir kardeşleri olduğunu bilmelerini istiyorum.” dedi.

“ÇOK GÜZEL PROJELERE İMZA ATACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Toplantıyı organize eden MÜSİAD Nürnberg Başkanı Haluk Dokur’un MÜSİAD olarak büyük bir aile olduklarını ifade ederek, “Fatsa Belediye Başkanımız Etem bey ne zaman aradıysam bizlerle yakından ilgilendi ve bir istişare durumumuz olduğu zaman hep yanımızda olmuştur. Ordu ilimizde zaten her zaman beraberiz. Hakikaten çok güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum ve artık bunun adımlarını da bir an önce atmak istiyoruz. El ele vererekten bir yerlere varacağımızdan eminim. MÜSİAD olarak zaten devletimizin arkasındayız. Bu organizasyonumuzda davetimize icabet eden başkanlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YURT DIŞI İLE TİCARİ BAĞLANTIMIZI GÜÇLENDİRMEMİZ LAZIM”

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Yurtdışı Teşkilatlanma Başkanı Hıfsı Soydemir ise yaptığı konuşmada, “Dünya genelinde 12 binden fazla üyemiz var en güçlü yanlarımızdan birisi hem dünyadaki çok yaygın bir teşkilatlanmaya sahip olmamız hem de bununla beraber çok farklı sektörlerde dünyadaki birçok ticari argümanlardan haberdar olmamız. Biz gücümüzü Anadolu’dan alıyoruz. Anadolu’daki teşkilatlarımızı artık dünyaya entegre etme zamanı gelmiştir. Malumunuz olduğu üzere ülkemiz bir cari açıkla mücadele veriyor, cari açıkla mücadelenin çıkış yollarından bir tanesi ithalatımızı azaltarak ihracatımızı artırmak ve yabancı sermayeyi yurt içine çekmektir. Bu nedenle Anadolu’daki üyelerimizin nasıl yurt dışına entegre edebiliriz, onlarla nasıl hemhal edebiliriz aramızdaki ticari bağlantıları nasıl geliştirebiliriz konusunda istişare ediyoruz, çok da mutlu oluyoruz. Ordu’da Fatsa’da bize çok güzel bir ev sahipliği yaptılar, unutulmaz bir gece yaşadık. Çok güzel bilgi alışverişinde bulunduk. En öncelikli olarak Belediye Başkanımıza ve MÜSİAD Ordu Başkanımıza teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.