MUHTAR EVİNİ GEZDİLER
18.05.2010AK parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Fatsa Belediyesinin yapmış olduğu bazı çalışmaları değerlendirdi. Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK parti İlçe Başkanı Fatih Sözen ile beraber Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtar evini gezen vekil Fatsa, buradaki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, daha önce 3 Mahallemizde Semt parkları ve Muhtar evlerimizi faaliyete geçirmiştik. Şimdi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtar evi ve semt parkımızı tamamladık. Şimdi Muhtar evimizin anahtarını Muhtarımıza teslim edeceğiz dediler. Muhtar evinin yanı sıra, burada, çocuklar için çocuk oyun alanı, büyükler için kamelya ve oturma alanları, çeşme ve yeşillendirme çalışmalarının da yapıldığını belirttiler.

Başkan Anlayan ayrıca, Dumlupınar Mahallesi Muhtar evinin de çalışmalarına geçen hafta başlanıldığını belirterek, Dumlupınar ve Şerefiye Mahallerinde Muhtar evlerinin kısa sürede hizmete sunulacağını belirtti. Bu dönemde bütün Muhtarlarımıza Muhtar evlerini tamamlamayı hedefliyoruz diyen Başkan Anlayan, üçer gruplar halinde değişik modeller uygulayarak Muhtar evlerimizi yapıyoruz, ama benim isteğim Muhtar evelerimizin yanı sıra yaptığımız parklarımıza lütfen tüm vatandaşlarımız sahip çıksın ve korusunlar. Yaptıklarımızı kırıp, dökmesinler bu hizmetleri biz siz halkımızın paralarıyla yapıyoruz dediler.

AK parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Muhtar evini gezdik ve ben çok beğendim. Muhtar evimiz, Muhtarımıza hayırlı olsun. Diğer Muhtarlarımız içinde belediyemiz yine bu projesine devam edecek, bu çalışmalar bizlerin Muhtarlara verdiği değeri ve önemi gösterir. Buradan sonra Dumlupınar ve Şerefiye Mahallerinde de Muhtar evleri yapılacak.

Belediyemizin çalışmalarını değerlendirmek gerekirse, bu çalışma Fatsa için çok büyük bir çalışma değil, Fatsa Belediyesi büyük Şehir olma yolunda, büyük projelere imza attı ve bunlarında çalışmalarının büyük kısmını tamamladı. Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı kaba inşaatı bitti ve iç tefrişat için yapım hazırlıklarına başlanıldı. İnşallah önümüzdeki günlerde Karadeniz`de örnek olan bir Kültür Sarayını hep birlikte hizmete açacağız. Bunun yanı sıra, Spor Kompleksi projesi kaba inşaatı 2010 yılı içersinde şekillenecek. Kimsesiz çocuklarımız için Sevgi evi, yaşlılarımız için Huzurevi projeleri, hayata geçiyor. Asfalt şantiyesi ihalesi yapıldı, bu yaz birçok Mahallede Belediye sıcak asfalt yapma çalışmalarına başlanılacak. Çöp sorunu artık Fatsa`da sorun olmaktan çıkıyor, bu konuda çok ciddi çalışmalar yapılıyor, Fatsa kendi çöp sorununu çözümlüyor. Bunlar Belediyemizin geleceğe yönelik çok ciddi ve büyük projeleri, bu projelerin birçoğunun parası da hazır. Fatsa Belediyemiz bunları yapacak güçte. Ben bunların yanı sıra Fatsa’yı konuştuğumuz için 2 büyük projeyi de yine sizlerle paylaşmak istiyorum. Birincisi yeni yapılacak olan 300 yataklı yeni devlet hastanesi projesi hazır ve ihalesine çıkılacak. Bunun yanı sıra, yüksek öğrenim için, 500 yataklı yurt, burada da 250 kız ve 250 erkek öğrencimiz kalacak. Bunun da projesi hazır ve ihalesine çıkılacak. Bu arada eski Devlet Hastanemizin olduğu yere Sağlık Bakanlığımızla konuştuk bu alanı yine sağlık alanında kullanacağız burayı da Fizik tedavi merkezi yapacağız kısacası Fatsa kendini hızla geliştiriyor ve büyük Şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor açıklamasını yaptılar.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı, Naci Kızılkaya yaptığı açıklamada, Başta vekilimiz Eyüp Fatsa olmak üzere, Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Muhtar evimiz çok güzel oldu. Kısa süre sonra burada, Mahalle halkımıza hizmet vereceğiz. Başkanımızı her zaman bizlerin yanında, bizlerde Başkanımıza çok teşekkür ediyor ve bizlerinde onun yanında olduğumuzu bilmesini istiyorum dediler.

Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Salim Taşbaşı`da yaptığı açıklamada, benim Muhtar evimin çalışmalarına da başlanıldı. Başkanımıza çok teşekküre diyorum. Bize söz verdi ve sözünü tuttu. Bizlerde her zaman Belediyemizin ve Başkanımızın yanındayız dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.