MÜDÜRLER SARAYI GEZDİLER
02.05.2011Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İlçede bulunan İlköğretim ve Lise Müdürlerine Fatsa Kültür Sarayını gezdirdi. Gezi programına Başkan Anlayan ev sahipliği yaparken, Başkan Yardımcıları Muharrem Aktepe, Bülent Yücetepe ve teknik elemanlarda Başkan Anlayana eşlik ettiler.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kütüphane Müdürü´de bu gezi programına katıldılar.

Anlayan Kültür Merkezinin bütün bölümlerini tek tek Okul Müdürlerine gezdirirken, aynı anda onarlında sorularını cevaplandırdı. Gezi programının sonunda kısa bir açıklama yapan Anlayan, bugün özellikle sizlerin burayı görmesini arzu ettim. Çünkü malum eğitim sonu yaklaşıyor, bundan sonra Okullarımızın etkinlikleri başlayacak, bizim amacımız Mayıs 15´den sonra burayı açmak, artık tüm Okullarımız buradaki salonlarımızı ücretsiz olarak kullanabilecekler, sizler şimdiden programınızı buraya göre hazırlayın müjdesini verdi. Bu açıklamayı duyan Okul Müdürlerinin yüzlerinde gülücükler ve tebessümler oluştu. Çünkü her Okul Yıl Sonunda özel salonlara çok zor şartlarda salon kiraları ödüyorlardı, dolayısı ile bu müjde onları çok sevindirdi.

Daha sonra Okul Müdürleri adına açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, Sayın Başkanımıza tüm Okullarımız adına çok teşekkür ediyoruz. Biz buranın bitmesini dört gözle bekliyorduk, Başkanımızın bu açıklaması bizleri çok memnun etti, artık Okul Müdürlerimize daha çok görev düşecek, Kültür Merkezimizi boş bırakamamak adına sadece Yıl Sonu değil her zaman etkinlikler düşünmeliyiz dediler.

Başkan Anlayan, ayrıca buradaki salonlarımızı Okullarımızın yanı sıra, her türlü konferans, panel, tiyatro gibi etkinlikler düzenleyecek olan, Oda, Dernek ve sivil toplum kuruluşlarına da ücretsiz vereceklerini belirttiler.

Yine Anlayan, son olarak Halk Eğitim ve Kız Meslek Lisesi Müdürleri ile de ayrıca görüşerek. Sizlere burada 2 ayrı oda tahsis edeceğiz burada yaptığınız yöresel ürünlerinizi sergileyin, hatta dazla fazla yapıp satış yapın geliri de Okullarınıza kalsın. Çünkü Fatsa´da yöresel ürün alınacak, herhangi bir yer bulmak mümkün değil bu konuda bizlerde çok talep geliyor bu görevi de sizlere vermeyi uygun gördük, bu konuda gerekli hazırlıkları yapın dediler.

Mayıs ayı içersinde açılacak olan Kültür Merkezinin şimdiden tüm Bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.