MİNİKLER GÖZ KAMAŞTIRDI
06.05.2011


Ömer-Hüseyin Çağatay Anaokulu’ndaki yılsonu sergisi adeta göz kamaştırdı. Serginin açılışına katılan Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, “Okulumuz kurulduğu günden buyana hem kaliteli bir eğitim veriyor, hem bu tür etkinlikleri başarıyla düzenliyor” dedi.

Emekli işçi Hüseyin Çağatay’ın Fatsa’ya yaptırdığı Ömer-Hüseyin Çağatay Anaokulu’nda eğitim gören minik öğrencilerin açmış olduğu sergiye Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya ve Şube Müdürleri katıldı.

Öğrencilerin eğitim yılı başından bu yana yaptıkları resim ve el işlerini büyük bir hayranlıkla izleyen Kaymakam Yurdaer, idareci ve öğretmenlere minik öğrencilere kazandırdıkları el becerilerinden dolayı teşekkür etti. Serginin açılışı öncesinde okul bahçesinde müzik eşliğinde güzel bir dans sunumu da yapan minik öğrenciler, anaokulunu Fatsa’ya kazandıran Hüseyin Çağatay’a bir anlamda teşekkür ettiler.

Kaymakam Yurdaer, öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergiyi açmadan önce yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ömer-Hüseyin Çağatay Anaokulu’muz kurulduğundan bugüne kadar hem kaliteli bir eğitim veriyor, hem de bu tür sosyal etkinlikleri başarıyla düzenliyor. Ben bu nedenle okul müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmaların başarıyla devam etmesini diliyoruz.

Ömer-Hüseyin Çağatay Anaokulu öğrencilerinin toplamış olduğu pet şişe kapaklarıyla alınan bir engelli aracı Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinden Merve’ye takdim edildi. Yürümekte zorluk çeken Merve’nin aracını Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer ile Sosyal Hizmetler İl Müdürü birlikte takdim etti.

Merve’nin annesi tekerlerli sandalyeye kızının çok ihtiyacı olduğunu söyledi. Anne, “Bu sandalyeye çok ihtiyacımız vardı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Merve’yi okula götürürken çok zorlanıyordum. Sandalyeyle birlikte Merve’nin hayatı daha kolay olacak” diye konuştu. Ayrıca Fatsa Belediyesi´ne Anaokuluna katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Teşekkür Plaketini Başkan Anlayan adına Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe aldılar.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.