MİLLETVEKİLLERİ PARTİLİLERLE BAYRAMLAŞTI
16.10.2013

AK Parti Fatsa İlçe Teşkilatında Kurban bayramı nedeniyle düzenlenen bayramlaşma törenine, AK Parti İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz, AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, AK Parti 21,22 ve 23 Dönem Milletvekili Eyüp Fatsa ve Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ da katıldı.
Bayramlaşma törenine sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katılırken bayramlaşmaya partililerin de yoğun ilgisi olduğu gözlendi.
Bayramlaşma töreninde açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, “Allah nasip etti bir Kurban Bayramına daha ulaştık. Daha nice Kurban bayramına ulaşmamızı Allah bizlere nasip etsin. Bir yandan hayat devam ederken bir yandan ölüm de var. Bayramın birinci günü aramızdan ayrılan dostlarımız oldu. Allah onlara rahmet eylesin. Bugünkü merasimimize teşrif eden değerli Milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen’den sonra ilk konuşmayı yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise, “İdrak ettiğimiz Kurban bayramının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Rabbim güzellikler içerisinde daha nice bayramlara kavuşmamızı nasip etsin. Bayramlaşma vesilesi ile bir araya geldik. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“MÜMİNLER ARTIK GÖNÜL RAHATLIĞI İLE BAYRAM YAPABİLİYOR”

Başkan Anlayan’dan sonra konuşan 21,22 ve 23. Dönem AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa inancımıza göre mümin olanların kardeş olduğunu ifade ederek, “Bayram da müminler ve kardeşler içindir. İslam coğrafyasına baktığımız zaman görünen manzara karşısında müminler gönül rahatlığı içerisinde bayram yapabilmelerinin imkansız ve mümkün olmadığını görüyoruz. Birbirlerini katleden birlerini kasteden din adına mezhep meşrep adına İslam adına birbirlerini katleden Müslümanların bu vahşetleri karşısında bu cinayetleri karşısında bayramımız ne kadar gönül hoşluğu ile ne kadar muhabbetle kutlanabiliyorsa bunu ne kadar içimize sindirebiliyorsak ve bu bayram coşkusunu ne kadar yaşayabiliyorsak bayramımız o kadar mübarek olsun. Bu duygu ve düşüncelerle bir kere daha tüm kardeşlerime bütün sevdikleri ile beraber kırgınlık da olsa, gönüller yürekler yaralı da olsa bayramlarını tebrik ediyorum. Allah sevdiklerinizle beraber nice bayramlar nasip etsin” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE EN PARLAK DÖNEMİNİ AK PARTİ İLE YAŞADI”
Eyüp Fatsa’dan sonra AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener söz aldı. Sözlerine birliğimizin beraberliğimizin kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını dilediğimiz bu güzel günlerin her birimiz için umut bereket sağlık getirmesini diliyorum şeklinde başlayarak, “Burada bir noktanın da altını çizmek istiyorum. İnsanın yaradılışından bu yana iyiler ve kötülerin güzelle çirkiniz hayır ile şerrin hep mücadelesi olmuştur. Bu mücadelede bazen iyilik, bazen de zulüm kazanmıştır. Ama ilelebet payidar olacak olan iyiliklerdir. Biz niyetimizle duruşumuzla söylemimizle eylemimizle hareketimizle varlığımızla iyinin güzelin doğru ve hayırlının yanında olmak durumundayız. Bunla kendimizi mükellef kılarız. Müminler olarak ve inanan insanlar olarak bundan hayırlı bir netice bekleriz. Çoğu zaman bu beklentilerimiz ertelenebilir. Bazen umutsuzluğa düşebiliriz. Ama ilelebet sürecek olan şey zulüm değil adalettir. Bizde onarın temsilcileri olarak iyiyi ve güzeli hakim kılması için örgütlenmiş bir topluluğuz bu parti olarak. Bu topluluğa katkısı olan ve destek veren bu birlik ve beraberliğin güçlenmesi için yardımı ve gayreti olan herkes çok güzel işler yapıyor ve bu belki de önümüzdeki yıllarda AK Partinin iktidar olduğu zaman dilimleri Türkiye’nin en parlak dönemleri diye anılacak. Belki daha güzel günler yaşayacağız hiç şüphesiz ama bu mücadelede bu büyük camiaya oylarıyla dualarıyla duruşlarıyla destek olan sizler gerçekten büyük bir vazife icra ediyorsunuz. Bunun farkında olmanız lazım. Birliğimizi beraberliğimizi ve kardeşliğimizi zedeleyecek her türlü hareketten her türlü söylemden uzak olmamız lazım. İnsanlar küçük menfaatleri için bazen birbirlerine omuz atabilirler. Öne geçme çabasıyla birbirlerini açık düşürebilirler ama bu büyük hareket o omuz atanların çelme takmaya çalışanların hiç birini iktidar etmeyecektir. Bundan emin olabilirsiniz iyilik ve güzellik iktidar olacak büyüyecek gelişecek ve nice bayramlara inşallah huzur içinde Türkiye’mizi kavuşturacak bu dünyanın en büyük sivil hareketini ben başlangıçta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Bundan sonrada yine nice güzel hizmetlere bizi nasip etmesini cenabı Allah’tan diliyorum ve bayramınızı kutluyorum” diye konuştu.

“FELAKETİN GELMEMESİ İÇİN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRMELİYİZ”

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener’den sonra AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat söz aldı.
Bir güzel bayrama daha kavuştuk ve kavuşamayan kardeşlerimize rahmet diliyorum diyerek sözlerine başlayan Milletvekili Hamarat, “Bayramlar bizim aynı zamanda yaşayanlar arasında dostlukları pekiştirirken ölenlerimizi de aslında unutmamak gibi özel bir adetimiz var. Arefe günü mezar başlarına gidiyoruz. Orada mezar taşlarına bakarak hem geçmişimizi hem de kendi geleceğimizi aynı mekanda aynı yerde görüyoruz. Onlara rahmet okuyarak Fatiha okuyarak bayrama kavuşuyoruz. Bayram günleri de çok güzel bir adetimiz var. Bir çok yerde camilerimizde bayram namazından sonra kimse kimseyi atlamasın herkes birbirinin elini sıksın ve bayram nedeniyle güzel duygularla bayramını yapsın, bir biriyle barışsın diye tokalaşıyoruz. Biz iyi işler isteyen bir topluluğuz ve ciddi açıdan da bu bayrama girerken yine komşularımızla bayrama sevinçle giremeyen kendi evlerinde huzur içinde çocuklarıyla birlikte bayram yapamayan insanlarımız içinde yüreğimiz buruktur. Bir çok insan evinden oldu memleketinde evini kaybetti en güzeli sofra başında da olsak barış yoksa hiç bir şeyin tadın yok. Onun için komşularımız için dua ederken kendimiz içinde Allah bu memleketin başına böle felaketler vermesin diye dua diyoruz hem de biliyoruz ki felaketin gelmemesinin çaresi de birlik beraberliğimizi güçlendirmek ve hiç bir zaman kaybetmemek. Böylece ülke genelinde birlik ve beraberlik kalesi içinde güvenle yaşayan haktan adaletten yana yüksek sesle de itirazlarını ileri süren ve dünyada herkes için ama herkes için dünyada barış isteyen öz güvene sahip bir topluluk olarak yaşayacağız ve gelecek nesillere de bu değerleri aktarma gayreti içinde olacağız. Ben bu duygularımızın ve gayretlerimizin başına bir felaket gelmemesi duası ile hepinizi en içten dileklerimle tebrik ediyor bayramınızı kutluyorum” dedi.

“İKTİDARIMIZ ORDU’YA VERDİĞİ BÜTÜN SÖZLERİ TUTTU”
Fatsa’da 2.5 yılk aradan sonra bir bayramlaşma töreninde bulunmanın heyecanını yaşadığını ifade eden AK Parti İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz, "Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. 11.yılını devir daim eden bir iktidarın mensuplarıyız. Dünya’da böyle bir modeli uygulamış başka bir siyasi parti yok. 3 genel seçim 2 yerel seçim 2 referandum da oyunu artırmak suretiyle iktidarını devam ettiren Dünya’da hiçbir siyasi parti yok. Hatta biz 2007-2009 aralığında genel merkezimizde Avrupa’dan Güney Amerika’dan yabancı heyetlere bu siyasi partinin başarısı nedir, nasıl oyunu artırır şeklinde birifingler veren bir siyasi partiyiz. Elbette hem ülke genelinde hem de Ordu’muzda tesadüfi bir artış değil bunlar. 2000 yılı öncesine baktığımız zaman nelerin değiştiği açıkça görülüyor. Benim Ordu siyasetinde bulunduğum sürede 3 tane ana konudan bahsedilirdi. Ordu’nun yolları ne zaman yapılacak, Karadeniz sahil yolu ne zaman bitecek denilirdi çok şükür biz sayın Başbakanımızın katılımıyla görkemli bir törenle açtık. Dolayısıyla yol mevzu kısmen de olsa çözülmüş oldu. Denilir diki Ordu Üniversitesini kurmak hangi iktidara nasip olacak? Yine 2007 yılında benim ve Eyüp Fatsa’nın da imzasıyla Ordu Üniversitesi kuruldu, kuruluştan sonra 16 tane yeni fakülte eklendi. Ordu Üniversitesi’nin 2002 öğrencisi varken şu anda 16 bin öğrencisi var ve gelecekte 20 bin hedefine yürüyen bir Üniversite var. Üçüncü sorun ne zaman havaalnı yapılacak denilirdi, uzun fizibilite çalışmalarından sonra bizim de Ordu Milletvekili olduğumuz dönemde ihalesi yapıldı, temeli atıl, fiili inşaatı başladı, inşallah gelecek yıl bu mevsimlerde Ordu-Giresun Havaalanına inmek nasip olacak. Dolayısıyla iktidarımız vermiş olduğu sözleri tuttuğu gibi muhalefetin de eleştiri alanların tamamını kapattı” dedi.
Milletvekili Yılmaz Gezi Parkı olayları ile ilgili bilinmeyen meseleleri de anlattıktan sonra konuşmasını tamamladı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.