MİLLETVEKİLİMİZ ERGÜN TAŞCI YENİ FATSA DEVLET HASTANESİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
14.12.2015

AK Parti Ordu Milletvekilimiz Ergün Taşcı 350 yataklı yeni Fatsa Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Yeni hastane inşaatını inceleyen Milletvekili Ergün Taşcı’ya Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Uçar ve partililer de eşlik etti. AK Parti Ordu Milletvekili Taşcı hastane inşaatını gezerken Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Nurdoğan Karadağlıoğlu’ndan hastanenin bölümleri hakkında bilgiler aldı. Hastane inşaatı incelemesi tamamlandıktan sonra ilk açıklamayı Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan yaptı.

"HASTANE İNŞAATIMIZ ARTIK BİTTİ”
Bitme aşamasına gelen yeni hastaneyi bir kez daha ziyaret ettiklerini belirten Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Bütün hemşerilerimizin inşaatın hızla devam ettiğine şahit olsa da daha somut müjdeyi sizlere vermek istedik. Artık hastanemiz bitti diyebiliyoruz. Yarın TOKİ heyeti gelerek birinci geçici kabulü yapacaklar. Bu artık teslim alma aşamasına geldiğimizi gösteriyor. Bir yandan da başhekimliğimiz içerisindeki malzemeleri yerleştirmek için de çalışmalara başladı. Artık hastanemiz bitti. Fatsa’mıza hayırlı olsun. Gerçekten meşakkatli, uzun bir süreçten geçtik. Sonucunda da en güzel proje ortaya çıktı. Sadece Fatsa ilçemize değil bölgemize hizmet verecek kapasitede bir hastane inşa ettik. Proje başlığı olarak 300 yataklı bir devlet hastanesi ancak fiili olarak 350 kişiye hizmet verebilecek.” dedi.

“BÖYLE BİR ESERİN DÜŞÜNÜLMESİ, TASARLANMASI, PLANLANMASI VE BÜTÇEYE KONULMASINDA CİDDİ BİR EMEK VAR”

AK Parti Ordu Milletvekilimiz Ergün Taşcı ise yaptığı açıklamada, “Fatsa ve arkasında bulunan altı ilçe başta olmak üzere bölgemize hizmet verecek olan hastanemizin tamamlanma aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle böyle bir eserin düşünülmesi, tasarlanması, planlanması ve bütçeye konulmasında ciddi bir emek var. Bu çalışmayı uzun süredir takip eden siyasi kadrolarımıza ve gönülden destekleyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyorum. Gezdiğimiz zaman bu muhteşem eseri daha güzel anlıyoruz. 45 bin metrekare kapalı alanı olan 27 dönüm arazi üzerine oturmuş, denize tepeden bakan çok muhteşem bir yapıya sahip olduğumuzu dile getirmek istiyorum. Ünye’de de buna benzer bir eserimiz var. Ordu’da da Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş’un katkılarıyla güzel bir hastane inşaa edeceğiz. Allah hiç kimseyi hastanelere düşürmesin ama eksikliğini de göstermesin. Bölgemiz için hastanemiz güzel bir sayfa olacak. İnsanlar hijyenik ve modern bir alanda sağlık hizmetleri alacaklar. Güzel bir açılış ile de bu çalışmayı tüm bölgemize duyurmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.