MİLLETVEKİLİ FATSA YATIRIMLARI ANLATTI
24.01.2011


AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Fatsa’yı iddialı bir şehir konumuna getirmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen ve partililerin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Milletvekili Eyüp Fatsa, “Biz gerek belediye gerek merkezi hükümet gerekse de parti teşkilatı olarak bugüne kadar yaptığımız çalışma ve değerlendirmelerde hizmetler noktasında hep Fatsa’yı geleceğe taşıyacak, Fatsa’yı iddialı bir şehir konumuna getirerek Fatsa’da yaşayan insanların içinde yaşamaktan gurur duyabileceği, her sosyal sınıftan insanların ihtiyaçlarını karşılayabileceği hizmetleri Fatsa’ya getirmek gibi bir iddiamız vardı. Fatsa’ya yatırım yaparken şehrin sadece bir yerine değil her yerine yatırım yapmayı, oraların emlak değerlerini yükseltmeye özen gösterdik” dedi.AK PARTİ DÖNEMİNDE YAPILAN YATIRIMLAR
Milletvekili Fatsa, iftihar ettiği yatırımlardan bir tanesinin Organize Sanayi Bölgesi olduğunu belirterek, “Bugün orada binin üzerinde insan çalışıyor. Onlarca yatırımcı var. Karadeniz Bölgesi’nde bizim dönemizde yapılan tek organize sanayidir bizim organize sanayi. Karadeniz Bölgesi’nde ilk hizmete giren iskana açılan toplu konut ilk defa Fatsa’da hayata geçti. Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, yapılmasına öncülük ettiğimiz 2 tane özel hastane sayesinde o güne kadar atıl ve değersiz olarak görülen bölge birden Fatsa’nın en kıymetli bölgesi haline geldi. Fatsa Motor İskelesi’ni 30 metre uzatmak için başlamıştık ama bütün alt yapısı ile birlikte yeniledik. Liman içerisinde önemli onarımlar yaptık. Baraka gibi görünen Kız Meslek Lisesi’ni yıkıp Türkiye’nin 5 büyük kız meslek lisesinden birini Fatsa’ya yaptırdık. Fatsa’da 3 neslin okuduğu Sakarya İlköğretim Okulu’nun eski binasını yıkıp devasa büyüklükte yeni bir okul yaptık. 1.Nolu Sağlık Ocağı’nı yepyeni hale getirdik. Çatısı yıkılmış atıl durumda olan Fatsa 75.Yıl Kapalı Spor Salonu’nu 1 milyon 200 TL’lik ödenekle tadilat yaptırdık. Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi, Fatsa Meslek Yüksek Okulu bizim dönemimizde hayata geçti. Bunların yanında belediyemizin bir hizmeti olana Karadeniz Bölgesi’nde bir eşi benzeri olmayan 500 araçlık kapalı otopark bizim dönemimizde hayata geçti. En modern balıkçı barınağı belediyemiz tarafından AK parti döneminde hayata geçti. Sebze Meyve Hali hayata geçti. Kültür Sarayı bitmek üzere. Fatsa’nın başka bir köşesinde belediyemiz tarafından yaptırılan spor kompleksi inşaatı devam ediyor. Bütün bu yatırımlara baktığımız zaman bize diyorlar ki ‘Fatsa’da ne yaptınız?’ Ben de, şu yaptıklarımızı Fatsa’nın içerisinden çıkartın geriye nasıl bir Fatsa kaldığını görürsünüz diyorum” şeklinde konuştu.2011 YILINDA YAPILACAK YATIRIMLAR
2011 yılında da yatırımların hız kesmeden devam edeceğini ifade eden AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, şöyle konuştu: “300 yataklı devlet hastanesi ihalesi mart ayı içerisinde yapılmış olacak ve daha önceki açıkladığımız yerde olacak. Devlet hastanesi yanına yapılacak 500 yataklı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu da ihale aşamasına geldi. Burası 3 tane devasa büyüklükte binasıyla Fatsa’nın en prestijli binası olacaktır. Dolunay İlköğretim Okulu’nu bu sene yapımına başlayacağız. Fatsa Fen Lisesi için yurt binasına başlayacağız. Adliye Lojmanları yapacağımız yere devasa modern bir müftülük hizmet binası yaptıracağız. Yine Fatsa’da SGK Merkez binası 2011 yatırım programına aldırdık. Fatsa ve çevre ilçelerinin tamamına sosyal güvenlik konusunda hizmet verebilecek bir bina programa aldırdık. Türkiye’de ilk 4 binadan birisi olacaktır. Diğer KÖYDES ve BELDES çalışmalarımız kesintisiz devam edecektir. Beldelerde hizmetlerimiz devam ediyor. Türkiye’nin en pahalı yolu olan Fatsa-Aybastı-Reşadiye yolunu inşallah çok yakında bitireceğiz. Fatsa-Kumru-Niksar yolunda çalışmalar hızla devam etmektedir. Fatsa Tazvara yolu asfaltlanma aşamasına gelmiştir. Fatsa’da çok yakında iş adamımız Mazhar Tanrıkulu önderliğinde bir çimento fabrikası yapılacak. Ben şimdiden bu yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum.””BEN ORDU’NUN TAMAMININ MİLLETVEKİLİYİM”

Ordu Milletvekili olduğunu ve Ordu’nun tamamının milletvekili olduğunu vurgulayan Fatsa, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ordu’nun tamamına hizmet etmek gibi bir sorumluluğum vardır. Kendimi asla bir ilçe sınırlarına hapsetmedim. Ama ben Fatsa’nın ismini taşıyan bir siyasetçiyim. İsmini taşıdığım şehre hizmet emek bana ayrıca onur ve gurur veriyor. Her şeyin bir sonu olduğu gibi siyasetinde bir sonu var. Ama şunu özellikle söylemek isterim ki ‘Eyüp Fatsa şu hizmeti de getirirdi, getirmedi’ dedirtmemek için var gücümle çalışıyorum. Bu yatırımların çoğu Fatsa’nın ve Fatsalıların talebi değil. Biz bunları arıyoruz buluyoruz, düşünüyoruz, tartışıyoruz ve yatırıma karar veriyoruz.”

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.