MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR
22.02.2011Elekçi ırmağı sandal sefası projesini yerinde inceleyen Ak parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, birçok projemiz konuşuluyor ve eleştiriliyor. Bunlardan bir tanesi de Elekçi Irmağı projemizdir, ne mutlu bize ki, yaptıklarımız takip ediliyor, ama unutmayalım ki meyve veren ağaç taşlanır, Fatsa Belediyesi de yaptığı projelerle sadece Fatsa`da değil tüm bölgede örnek Belediye olarak gösteriliyor buda bizim için ayrıca gurur verici bir tablodur dediler.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Elekçi Irmağı Çevre düzenlemesi ve sandal sefası projesinin bu yaz açılışını yapacaklarını belirtti. Başkan Anlayan, Ak parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Ak parti İlçe Başkanı Fatih Sözen ve teknik personellerle beraber Elekçi Irmağına giderek buradaki çalışmaları kontrol etti.

Başkan Anlayan, geçen dönemde buradaki çalışmaların %90`lık kısmını tamamlamıştık, vatandaşlarımız zaten 2 yıldır buradan yararlanıyorlardı. Şimdi burada, kafeterya ve çay bahçesi inşaatına başladık. Nisan ayına kadar bu inşaatları bitireceğiz. Yine daha önce Irmak içersinde temizlik yapmıştık fakat birit inşaatımız tam bitmediğinden dolayı yine birazda olsa malzeme doldu, şimdi biriti tamamen tamamladık. Şimdi dolan yeni malzemenin temizlenmesi için gerekli yazışmaları tamamladık. Irmak içi temizliğimizde kısa süre içersinde başlayacak ve Nisan ayına kadar bitmiş olacak.

Nisan ayı içersinde eksiklerimizi de tamamlayarak, Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay Bey olmak üzere, Bölge Milletvekillerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte Elekçide Sandala binip hep birlikte buranın açılışını yapacağız dediler.

Anlayan ayrıca, vatandaşlara da seslenerek; yaptığımız bu güzel yerler çok hor kullanılıyor. Birçok malzememiz kırılmış, bir kısmı alınıp götürülmüş, bir kısmı boyalarla yazılarak kullanılamayacak hale gelmiş. Şimdi teknik personelle yeniden eksikleri tespit ediyoruz Nisan ayı içersinde resmi açılışımızı yapacağız. Ayrıca buraya kamera sistemi de kurarak güvenlik önlemini arttıracağız, güvenlik ekibimizde bu yazdan itibaren sürekli park içersinde gezecek, buraları hor kullananları kamera ile tespit edip direk savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu malzemeler vatandaşlarımızın paraları ile alınıyor vatandaşımızın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz dediler. Ayrıca Elekçi Köprüsünden birite kadar olan alanda, Irmağın sağ ve sol kısımlarından değişik bir ışıklandırmada yapılarak ırmağın güzelliği buradan geçen herkese gösterilecek dediler.

Belediyenin yaptığı çalışmaları değerlendiren, Ak parti İlçe Başkanı Fatih Sözen`de yaptığı açıklamada, biz yerelde Belediyemizle, Hükümet ayağında Bölge milletvekillerimizle özellikle Eyüp Fatsa Beyle uyum içersinde çalışıyoruz. Biz bir takımız İlçe teşkilatı, Belediye ve iktidar desteğiyle, Fatsa`nın geleceğine yatırımlar yapıyoruz. Spor Kompleksi, Kültür Sarayı ve Elekçi ırmağı hayal gibi görünen ama hayallerin gerçeğe dönüştüğü ve birçoğu bitme aşamasına gelmiş dev projelerdir. Ben Sayın Belediye Başkanımıza, bizlere destek olan Vekilimiz Eyüp Fatsa beye ve en önemlisi de bizlere destek olan Fatsa halkına bir kez daha teşekkür ediyoruz. Destek sizlerden hizmet ise bizden olacaktır dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.