MEŞEBÜKÜ ORTAOKULU’NDA SUDOKU FİNALİ YAPILDI
13.05.2014

Fatsa genelinde Becmarkin projesi kapsamında düzenlenen Sudoku yarışmalarında finale kalan okullar Meşebükü ortaokulunda bir kez daha yarıştı. Sudoku yarışmalarında birinciliği 75.54 puanla Dolunay ortaokulu kazanırken 74.74 puanla Merkez Orta Okulu ikinciliği, 48 puanla Bolaman ortaokulu üçüncülüğü kazandı.
Sudoku finaline Fatsa belediye Başkan yardımcımız Fatih Erişmiş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Atilla Yiğit, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Selim Genç, Meşebükü mahalle muhtarı Harun Okurgan ve okul müdürleri katıldı.
Sudoku yarışmasının ev sahipliğini yapan Meşebükü Orta Okulu Müdürü Cevat Öztürk, düzenlenen yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ordu Valimiz Sayın Kenan Çiftçi tarafından Becmarking projesi kapsamında Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Meşebükü Orta Okulumuz organizesinde düzenlenen Fatsa ilçesindeki ortaokullar arası Sudoku Ligi final müsabakaları okulumuzda yapıldı. Biz bunu okulumuz olarak düzenledik, geçen yıl da okulumuzda düzenlenen bu yarışmaya 21 tane takım katılmıştı. Bu senede Fatsa ilçemiz genelinde 17 orta okulda Sudoku yarışması düzenlendi. 17 okulda 5 aydır Sudoku ligi devam ediyordu. Sudoku Ligi müsabakalarında 5 ay süresince öğrencilerimiz takımlar halinde yarıştılar ve bugün her okulun birincisi okulumuza gelerek müsabakalarına katılmış oldular. Sudoku öğrenciler de dikkat toplama, zekayı güçlendirme adına çok faydaları var. Bizde faydalı olduğu için bu proje yürüttük” dedi.
Yarışma sonunda dereceye giren okullara protokol mensupları tarafından başarı belgesi, madalya ve plaket takdim edildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.