MEHMET ZAHİT KOTKU İMAM HATİP ORTAOKULU’NDA TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI
11.12.2019

TOPLAMDA 20 PROJE
Mehmet Zahit Kotku İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Dere, proje yürütücüsü Murat Çalışkan, önderliğinde 9 öğretmen 58 öğrenci ile toplamda 20 projenin yer aldığı fuarda9 Araştırma, 7 Tasarım, 4 İnceleme projesini alan itibariyle Değerler Eğitimi alanında 1 proje, Dil ve Edebiyat alanında 4 proje, Tarih alanında 1 proje, Matematik alanında 7 proje, Fen Bilimleri alanında 5 proje, Sosyoloji alanında 1 proje, Coğrafya alanında 1 proje yer aldı.

İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Akyol Okul Müdürü Ali Dere nezaretindeTübitak 4006 Bilim Fuarı Sergisinde tüm stantları gezerek öğrencilerin sunumlarını dinledi.

"ÖĞRENCİLERİ TEBRİK EDERİM"
Kaymakamı Ömer Lütfi Yaranöğretmen ve öğrencileri gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ederek, “Ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.” dedi.
Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay’da Bilim fuarı ile ilgili Okul Müdürü Ali Dere, ayrıca projelere danışmanlık eden ve bu süreçte emeği geçen tüm öğretmenlere projeleri sunum yapan tüm öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.