MAYO DEĞİL İÇ ÇAMAŞIRI YASAK
21.10.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan bugün ulusal bir gazetede "Bu havuza mayo ile girmek yasak" başlıklı haberle ilgili bir açıklama yaparak, " Habere konu olan mayo yasağı kesinlikle söz konusu değildir ve tamamen çarpıtma bir haberdir, burada altını özellikle çizmek istiyorum mayo şort ve haşema isteyen istediği gibi tercih ederek girebilir özellikle iç çamaşırı yasaktır" dedi.

"BÖLGEMİZİN MEMNUN KALDIĞI BİR TESİS"
Spor Kompleksinin açıldığı günden bu yana içerisindeki yarı olimpik kapalı yüzme havuzu fitnees spor salonları, saunası, oyun salonları, bay bayan cilt bakım merkezleri, kafeterya ve restaurantları ile birlikte sadece Fatsa'ya değil bütün Ordu iline hizmet verdiğini belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Hatta Samsun ve Giresun illerine dahi hizmet etmektedir. Bu bölgede bu içerikte ve özellikte ilk ve tek olan spor kompleksimiz açıldığı günden bu yana tüm vatandaşlarımızın memnun kaldığı bir hizmete devam etmektedir. Bu bağlamda tesisimiz içerisindeki yarı olimpik yüzme havuzumuzda çocuklarımız gençlerimiz, bayanlarımız erkeklerimiz gönül rahatlığı ile hijyenik şartlarda ve gerçekten memnun kaldıkları bir ortamda girmekte ve hizmet almaktadırlar. Bundan sonra da böyle devam etmektedir. Karadeniz bölgesini bu tesisimizi kullanmaya davet ediyorum. Gelenler misafirlerini arkadaşlarını ailelerini tesisimizde ağırlayabilirler. Tesisimiz sosyal manada bir çok ihtiyacı karşılamıştır" dedi.

"İŞLETME KURALLARI VARDIR"
Başkan Anlayan işletme kuralları gereği bazen vatandaşların da kurallarla karşı karşıya kaldığının bilindiğini ifade ederek, "Bu bağlamda havuzumuza giriş kuralları söz konusudur. Bu kurallara göre bonesiz, mayosuz, haşemasız ve şortsuz havuza girilemez. Ama isteyen şortunu isteyen mayosunu isteyen haşemasını giyebilir. Burada kesinlikle serbestlik söz konusudur. Habere konu olan mayo yasağı kesinlikle söz konusu değildir ve tamamen çarpıtma bir haberdir. Burada altını özellikle çizmek istiyorum. Mayo şort ve haşema isteyen istediği gibi tercih ederek girebilir. Özellikle iç çamaşırı yasaktır. Bazı vatandaşlarımız bazı bayanlarımız çok istisna havuza kendi iç çamaşırı ile girmek istemektedirler. O da ilk geldiklerinde bu kuralı bilmedikleri için. Bu şekilde yapanlar görevlilerimizce ikaz edilmektedirler. Bu hadise de bundan ibarettir. Bir defa daha ifade etmek istiyorum ki havuzumuzda kesinlikle ve kesinlikle mayo yasağı söz konusu değildir. İlk günden beri müşterilerimiz istedikleri şekilde girmektedirler" diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.