KÜTÜPHANELER HAFTASINDA KİTAP SETİ HEDİYE ETTİ
30.03.2011
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan İlçe Halk Kütüphanesine Kitap seti hediye etti. Bir destandır Çanakkale ve Atatürk Albümleri setini Kaymakam M. Selman Yurdaer e veren Başkan Anlayan, bu kitap setlerini daha önce almıştık ve kütüphanemize hediye etmeyi düşünüyorduk, ama bugün vermeyi uygun bulduk dediler. Kaymakam Yurdaere de bu kitap seti çok güzel, Sayın başkanımızın böyle anlamlı bir günde, çok değerli ve anlamlı 2 kitap setini hediye etmesi bizleri de mutlu etti, ben de Kütüphanemiz adına bu eserleri teslim alıyorum dediler.


47. Kütüphaneler haftası nedeniyle Fatsa İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen kutlama programında bir yıl boyunca kütüphaneden kitap alarak en çok okuyan yetişkinler ve öğrenciler ödüllendirildi.Programın Açılış konuşmasını yapan İlçe Halk Kütüphane Müdür Vekili Adem Yüksel, kitapların olmadığı bir dünya düşünülemeyeceğini belirterek, “Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulur. Kuşkusuz çoğu kişinin kendi evinde kitaplığı vardır ama buradan sadece kendisi ve yakınları, tanıdıkları yararlanabilir. Oysakütüphanelerden çok geniş kitlelerin yararlanma olanağı vardır. Üstelik böyle bir özel kitaplığa sahip olan kimsenin de kütüphanelere gereksinimi vardır. Çünkü özel bir kitaplık asla kütüphanelerin zenginliğine erişemez” dedi. Kitap Kurtlarına Ödülleri VerildiProgramın son bölümünde 1 yıl boyunca kütüphaneden kitap alarak kitap okuyan yetişkinler ve öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi. Yetişkinler ve öğrencilerin isimleri ve dereceleri şu şekilde oluştu.


Yetişkinler bölümünde en çok kitap okuyan 1.Ahmet Günaydın, 2. Ali Dutkan ve 3. Telat Yalçın, Çocuk Bölümünde, 1.Zehra Demirci (Dumlupınar İlköğretim Okulu) 2. Nazlıhan Kök, (Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi), 3.Neslihan Sasa, Antik Çağdan Günümüze Kütüphaneler konulu kompozisyon yarışmasında 1.Neslihan Özdemir (Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi) 2.Ceylan Yeniköy (Kız Teknik ve Meslek Lisesi), 3.Emre Öklük, (Anadolu Lisesi), Okullarda En fazla Kitap Okuyan Öğrencilerden İlköğretimde 1.Göksu Ceren Türkmen (Sakarya İlköğretim Okulu), 2.Nisa Nur Yılmaz (TOKİ İlköğretim), 3.Damla Gölge (Ali Rıza Demircan İlköğretim) Ortaöğretim1.Furkan Nurullah Duman (Fen Lisesi), 2.Merve Günay (Anadolu Lisesi) 3. Kaan Mert Yüce, (Fen Lisesi)


Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’da Kütüphane’ye bırakılmak üzere Bir Destandır Çanakkale ve Atatürk Albümü isimli kitap setini Kaymakam Yurdaer’e takdim etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.