KÜTÜPHANELER HAFTASI İLÇEMİZDE KUTLANDI
27.03.2012

48. Kütüphaneler haftası nedeniyle Fatsa İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen kutlama programında bir yıl boyunca kütüphaneden kitap alarak en çok okuyan yetişkinler ve öğrenciler ödüllendirildi.

Programın Açılış konuşmasını yapan İlçe Halk Kütüphane Müdürü Muhammed Uzun, kitapların olmadığı bir dünya düşünülemeyeceğini belirterek, “Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulur. Kuşkusuz çoğu kişinin kendi evinde kitaplığı vardır ama buradan sadece kendisi ve yakınları, tanıdıkları yararlanabilir. Oysakütüphanelerden &¸ok geniş kitlelerin yararlanma olanağı vardır. Üstelik böyle bir özel kitaplığa sahip olan kimsenin de kütüphanelere gereksinimi vardır. Çünkü özel bir kitaplık asla kütüphanelerin zenginliğine erişemez” dedi. Daha sonra Kitapların önemi konusunda kısa bir film izlendi.

Kitap Kurtlarına Ödülleri Verildi

Programın son bölümünde 1 yıl boyunca kütüphaneden kitap alarak kitap okuyan yetişkinler ve öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.
Ödülleri Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve daire amirleri verdiler.
Daha sonra Sergi salonunda Kitap ve resim sergisi gezildi.

Haberin Görselleri

¸img alt=

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.