KUTU MENFEZLER KUTLUKENT’E HAYAT VERECEK
02.02.2021

Dolunay mahallesi Kutlukent mevkiinde kutu menfezinin yapımının tamamlanmasıyla hem alt yapı hem de ulaşım sorunu çözüme kavuşturuluyor.

Fatsa Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin koordineli ve uyumlu çalışmasıyla bir problem daha çözüme ulaşıyor.

EŞ ZAMANLI ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Dolunay Mahallesi Kutlukent mevkiinde 25 metre uzunluğunda 3×3 çapında yapılan menfezin ardından memba yönünde 84 metrelik 3×3 menfez inşaatı da hızla sürüyor. Eş zamanlı olarak yapımı devam eden 3 gözlü 4×4 çapındaki kutu menfezin tamamlanması Dolunay ve Evkaf mahallelerinin  bağlantısında  önemli bir köprü olacak.

“KUTU MENFEZLERİN KULLANIM AVANTAJI ÇOK”

Dolunay Mahallesi’nin kentsel gelişimiyle birlikte ihtiyaçlarında doğru orantılı olarak arttığını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Dolunay mahallesinde özellikle son yıllarda nüfus yoğunluğu bakımından büyük bir artış yaşanmaktadır. Bu artan nüfusla birlikte ihtiyaçlarda artmaktadır. İhtiyaçların karşılanması noktasında Dolunay Mahallemizin hem alt hem de üst yapısında çalışmalar yapıyoruz. Tamamladığımız çalışmalarımızın yanı sıra devam eden işlerimiz de var.   Kutlukent mevkiinde 25 metre kutu menfezin yapıldığı bölgede Şehit Kerem Çalışkancı İlkokulumuz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz pandemiden önce, sahil güzergahını dolaşarak okullarına ulaşıyordu. Bu menfezin yapılması ile öğrencilerimiz, hem güvenli bir şekilde ulaşım sağlayacak hem de mesafeyi kısaltarak zamandan tasarruf etmiş olacak. Önümüzdeki günlerde, dolmuş güzergahını da menfezin yapıldığı alana kaydırmayı planlıyoruz. Özellikleri bakımından kullanım avantajı fazla olan menfezlerimizden 25 metrelik kutu menfezin devamı niteliğindeki 84 metrelik 3×3 çapındaki kutu menfezi tamamlandığında üstünü yeşil alan ya da farklı bir uygulama projesiyle güzelleştirmeyi düşünüyoruz.  Bu çalışmalarımız nasip olursa bu ay sonuna kadar tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.