KURTULUŞ MAHALLESİNİN ASFALT SEVİNCİ
15.06.2012

Fatsa Belediyesi sıcak asfalt uygulamasını Fatsa'nın her bir köşesine götürmekte kararlı. Şu anda Kurtuluş Mahallesinde bulunan asfalt ekipleri çalışmalarını durmaksızın sürdürürken Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'da her fırsatta bölgeye giderek çalışmaları yerinde takip ediyor.

"Daha önce "2012 yılı asfalt yılı olacak" diyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, çalışmalarımız bu bağlamda hızlı bir şekilde devam ediyor dedi.

Bugün itibari ile Kurtuluş Mahallesinde asfalta başladıklarını söyleyen Anlayan; "En fazla ihtiyaç duyulan bir mahallelerimizden bir tanesiydi. Bu bölge hala stabilize yollar ile hayata devam ediliyordu. Biz geçen sene sahilden itibaren mahallemizde İmam Hatip Lisesi ve Ceza Evi bölgesine kadar yolların tamamını parke yapmıştık. Fakat bu bölge yarım kalmıştı nasip ise sıcak asfaltmış. Sıcak asfalt bu mahallede bugün başladı ve devam ediyor. İnşallah burada stabilize olarak hiçbir yolumuz kalmayacak. Burada yaşayan vatandaşlarımız da yıllardır çektiği toz ve çamurdan kurtulmuş olup hak ettikleri hizmetlere kavuşmuş olacaklar. Fatsa'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi ve şu anda Fatsa'nın bir ucu olan Kurtuluşta olduklarını ifade ederek, yaz sonuna kadar Fatsa'nın diğer ucu olan Dolunay'dan sıcak asfalt ile beraber çıkacaklarını söyledi.

ŞEHİR MERKEZİNE SICAK ASFALT 2013'TE
Aynı zamanda şehir merkezinde bulunan parke yolların asfaltlama çalışmaları hakkında vatandaşların söylentilerine de açıklık getiren Başkan Anlayan; "Vatandaşlar bana da zaman zaman soruyorlar. Şu anda parke yolları sökerek asfalt yapmıyoruz. Öncelikli hedefimiz kenar mahalle olarak bilinen ve siyasette tabiri caizse "Varoşlar" denilen mahallelerimizde vatandaşlarımızı stabilize olan yollardan, çamurdan ve tozdan kurtarmak. Bu sene o yüzden minimum 150 bin metre sıcak asfalt planladık. Bu Kurtuluş Mahallemizin bir ucundan Dolunay Mahallemizin diğer ucuna kadar. Yukarıda Şerefiye'nin, Fatih'in, Sakarya Mahallemizin en son noktalarına kadar bu asfalt ile beraber şehrimiz kuşatacağız. İnşallah bu sene bu çalışmayı tamamlarsak Allah bir kaza kader vermez ise önümüzde ki sene yani 2013 yılında şehir merkezinde ki ana yollarda asfalt çalışması yapmayı planlıyoruz. Parke yollarda zaman içerisinde asfalta dönecek ama şu anda öncelik değil. Bu sene bu programı tamamlayabilirsek inşallah şehir merkezinde sıcak asfalt uygulaması başlayacak" diye konuştu.

Başkan Anlayan'dan sonra görüşlerini dile getiren Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Ahmet Kolcu; "Öncelikle sayın başkanımıza bize gösterdiği hassasiyetten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah daha iyi olacak. Bizim beklentilerimiz vardı ve kendisine daha önce iletmiştik. Sağ olsun sayın başkanımız da programını yapmış ve kısa bir zamanda mahallemizin komple asfalt olacağını söyledi. Kendilerine şahsım ve mahalleli adına tekrar teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.