“KUMANDAN”, BEĞENİYLE İZLENDİ
28.11.2014

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile ilimize gelen Medine Müdafii Fahrettin Paşa “Kumandan ” adlı tiyatro oyunu Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda sahnelendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen etkinliğe Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ruhan Çaykara, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Servet Güngör, Şube Müdürü Abdullah Özkan, belediye meclis üyeleri, Saadet Partisi Fatsa ilçe Başkanı İsmail Koçan,Dr. Nurdoğan Karadağlıoğlu, Fatsa Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Başve vatandaşlar katıldı. Gündüz öğrenciler için sahnelenen “Kumandan” isimli oyun akşam ise yetişkinler için sahnelendi.

Son Er’e, Son Mermi’ye, Son Damla Kan’a, Son Hurma’ya Kadar Medine Savunulacaktır.
Birinci Dünya Savaşı’nda Hicaz Cephesi’nde mücadele eden Fahrettin Paşa’nın, Mondros Mütarekesi’nden ardından 2 yıllık bir müdafaadan sonra geri çağrılmasına rağmen bu teklifi reddedip şehri 72 gün daha her şeyleri tükenene kadar Medine’yi müdafaa edişini anlatan oyunda, Türk-Afgan dostluğunun temelini atan Fahrettin Paşa’nın uğradığı ihanetler ve Peygamberimize olan sevgisinin yanısıra1.Dünya Savaşı’nda birçok cephede savaşan Osmanlı Devleti’nin bu topraklardan çekilişine de değiniliyor. Senaryosunu Yusuf Akçay’ın, Yönetmenliğini ise Kenan Korkmaz’ın yaptığı oyun izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.